Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Alternatywy dla autocasco

Alternatywy dla autocasco

Typowe ubezpieczenie autocasco zapewni nam bezpieczeństwo wszystkich elementów pojazdu, a nierzadko także ruchomości w nim przewożonych. Jest to jednak ubezpieczenie dość drogie, przez co wielu kierowców, zwłaszcza tych jeżdżących nie za wiele lub samochodami o stosunkowo niskiej wartości, woli z niego zrezygnować. Dla takich osób stworzono różnego rodzaju alternatywy, dzięki którym mają solidne ubezpieczenie, ale nie muszą za wiele płacić.

Mini AC

 Najprostszą formą ograniczenia kosztów ubezpieczenia jest ograniczenie sytuacji, w których dochodzi do wypłaty odszkodowania. Takie ubezpieczenie samochodowe określa się zazwyczaj mianem ubezpieczenia mini AC. Jego zadaniem jest chronić kierowcę przed sytuacjami najpoważniejszymi, w których traci on samochód w wyniku uszkodzenia uniemożliwiającego jego naprawę lub w wyniku kradzieży. Naprawić samochód uszkodzony w wypadku, jeśli szkody nie są poważne, zazwyczaj damy radę z własnej kieszeni, więc jeśli widzimy ryzyko jako mało istotne, możemy się zdecydować na takie właśnie rozwiązanie. Zakup nowego samochodu to jednak poważna sprawa i tutaj trzeba już mieć odpowiednią poduszkę bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie poszczególnych elementów

 Bardzo ciekawymi ofertami są także ubezpieczenia poszczególnych elementów pojazdu, które mogą ulec uszkodzeniu nawet zupełnie bez winy kogokolwiek. Najlepszy przykład takiej sytuacji to kasztan spadający z drzewa na szybę lub kamień trafiający w szybę kamień spod kół innych uczestników ruchu drogowego. Przed takimi sytuacjami chroni nas ubezpieczenie szyb i jest to opcja przydająca się absolutnie każdemu kierowcy niezależnie od tego, jak bezpiecznie jeździ. Tym bardziej, że szyby współczesnych samochodów stają się coraz większe i tym samym droższe. Podobnie wygląda sprawa w przypadku opon i chociaż ubezpieczenie opon nie zapewni nam wymiany opon za darom, to przynajmniej można liczyć na to, że w razie czego, pomoc drogowa pomoże nam w wymianie i naprawy opony lub zaholuje nas do miejsca wykonywania wulkanizacji.

Chcesz sprawdzić atrakcyjną ofertę ubezpieczenia? Znajdziesz ją na https://mtu24.pl/ .

Przeczytaj również: