Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Malowanie sposobem na stres

Aranżacja kuchni

W wielu domach kuchnia tworzy niemalże małe mieszkanie. To w niej odbywa się większość codziennych czynności. Jemy w niej i przygotowujemy śniadania, obiady i kolacje. Dlatego też ważne jest jej odpowiednie umeblowanie i wyposażenie. Nie bez znaczenia jest oczywiście również zadbanie o kwestie praktyczne i funkcjonalne – najważniejsze, to zastosowanie materiałów wykończeniowych, które okażą się wytrzymałe i na przykład łatwe do wyczyszczenia gdy pojawią się chociażby plamy.

Wytrzymałe materiały

To, co interesuje większość osób zaczynających to przede wszystkim meble. Meble do kuchni powinny nam posłużyć na wiele lat, dlatego muszą być zrobione z wytrzymałych i twardych materiałów. To samo tyczy się ścian i podłóg. Żeby ułatwić sobie życie w kuchniach stosuje się kafelki, zarówno na ścianach i podłogach. Mycie ścian wykonanych z płytek ceramicznych jest zdecydowanie łatwiejsze i praktyczniejsze niż mycie ścian oklejonych tapetą.

Odporność na zabrudzenia

Tak samo nieporozumieniem byłoby umieszczenie dywanu na środku kuchni, który narażony by był na nieustanne zabrudzenie tłuszczem czy jedzeniem. W kuchni powinniśmy zainstalować okap, który odprowadzałby zanieczyszczone powietrze do wentylacji. Zatem ważne jest zachowanie czystości i porządku w kuchni, to właśnie w tym pomieszczeniu przygotowujemy potrawy, które później będziemy spożywać. Niebezpieczne bakterie znajdują się wszędzie, jednak w miarę możliwości powinno się unikać i zmniejszać ich ilość.

Nie bez znaczenia jest jeszcze jeden element, a mianowicie zastosowane w kuchni farby. To właściwie najbardziej istotna kwestia, o jakiej niestety często się zapomina. Wiele osób chciałoby pomalować kuchnię, ale ostatecznie decyduje się na zamontowani płytek tam, gdzie się gotuje i w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, eksploatację i plamy. Tymczasem wystarczy zapoznać się z ofertą, jaką są farby Dulux – można znaleźć tutaj bardzo ciekaw i tańsze niż glazura rozwiązanie. Wystarczy zainwestować choćby w specjalne farby plamoodporne, akrylowe czy satynowe – w zależności od potrzeb, które doskonale się sprawdzą.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz