Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Atrakcyjne szklane drzwi i kabiny prysznicowe

Atrakcyjne szklane drzwi i kabiny prysznicowe

 Na pewno każdy z nas chce stworzyć w swoim mieszkaniu lub domu warunki do tego, by móc wypoczywać w komfortowych warunkach. Nie da się ukryć, że wyposażenie wnętrz zapewniające duże wygody trochę kosztuje, jednak warto zainwestować w jakość swojej codziennej egzystencji. Ważnym elementem wyposażenia każdego mieszkania, domu, czy biura – w którym też przecież powinniśmy się czuć komfortowo – są drzwi.

Modne ostatnio, a jednocześnie niesłychanie funkcjonalne, są szklane drzwi. Istnieje ich kilka typów, jednym z nich są drzwi przesuwne. Nadają się znakomicie nawet do małych mieszkań, zwłaszcza, że potrafią sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się większe. Drzwi takiego typu otwierają się dzięki przesunięciu skrzydła na ścianę lub przez wsunięcie takiego skrzydła w kasetę zrobioną w ścianie.

Szklane drzwi przesuwne możemy zastosować, gdy chcemy zmienić funkcję danego pomieszczenia, a także, gdy mamy ochotę połączyć ze dwa pokoje. Na pewno takie połączenie doda pomieszczeniom wyrafinowania i elegancji.

Sprawdź: kabiny prysznicowe szklane

Wybierając szklane drzwi, możemy być pewni, że są one bezpieczne i trwałe. Wykonuje się je z hartowanego szkła, które wygląda bardzo efektownie. Może być one matowe, piaskowane, albo kolorowe, z pewnością każdy z nas może wybrać rodzaj i grubość szkła, która idealnie będzie odpowiadać jego wyobrażeniom. Jeśli myślisz o założeniu szklanych drzwi w swoim domu, mieszkaniu, czy firmie, to bądź pewny, że efekt końcowy będzie robić wrażenie nie tylko na Tobie!

Szkło hartowane jest stosowane także przy wykonywaniu kabin prysznicowych. Niesłychanie efektowne i pozwalające na wyjątkowy relaks w przyjemnej atmosferze szklane kabiny prysznicowe są od jakiegoś czasu bardzo popularne. Szkło w nich zastosowane może mieć rozmaite wzory, może też być piaskowane. Interesująco prezentuje się także szkło przezroczyste. Kabiny prysznicowe szklane mogą być dopasowane wymiarami do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta, a także do możliwości pomieszczenia.

Szklane kabiny różnią się od siebie sposobem otwierania drzwi. Wygodne, zwłaszcza w niewielkich łazienkach, są kabiny przesuwne, mogą być doskonałym wyjściem, gdy pomieszczenia  nie pozwoliłyby na otwarcie klasycznych drzwi.  Bez wątpienia czyszczenie tego typu kabin nie jest czasochłonne, a ich precyzyjne wykonanie zagwarantuje nam komfort przez wiele lat. Wyjątkowo interesująca jest opcja ozdobienia szklanych drzwi pięknymi motywami roślinnymi lub zwierzęcymi, wedle naszego życzenia taki wzór może przybierać też inne intrygujące formy, na przykład krajobrazu.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz