Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Zakup magazynu

Bezpieczny i przytulny dom

Kiedy stajemy przed zadaniem ocieplenia domu, z pewnością marzymy o tym, by mieć ciepłe, przytulne wnętrze, w którym będziemy mogli spokojnie spędzać czas w otoczeniu najbliższych. Aby jednak uzyskać komfort i bezpieczeństwo, musimy zadbać o kilka kluczowych elementów już na wczesnym etapie budowy.

Jednym z najważniejszych jest zapewnienie odpowiedniej termoizolacji oraz hydroizolacji, i to na wielu etapach – od zabezpieczenia fundamentów, aż po ocieplenie stropu. Warto od początku postawić na wysokiej jakości materiały i nowoczesne technologie. Jeśli chodzi o materiały energooszczędne w budownictwie, warto rozpatrywać użycie technologii bezspoinowych. Dlaczego to takie ważne?

Mostki termiczne

Otóż największym problemem i zagrożeniem związanym z termoizolacja budynków jest występowanie tak zwanych mostków termicznych. Są to różnego rodzaju dziury, szczeliny i inne przerwy w strukturze ocieplenia, przez które może przedostawać się ciepłe powietrze. Można to porównywać do zostawiania otwartego okna w momencie, gdy próbujemy ogrzać pokój. Niezależnie od stanu reszty termoizolacji – wystarczy niewielki mostek termiczny, by znacząco obniżyć skuteczność całego ocieplenia. Jednocześnie warto podkreślić, że mostki powodują znaczną utratę ciepła, a co za tym idzie – potrzebę dodatkowego ogrzewania pomieszczenia i znacznie zwiększone rachunki za energię. Lepiej więc zastosować energooszczędne materiały wysokiej jakości – wbrew pozorom tego typu inwestycja szybko się zwróci.

Pianka poliuretanowa

Jednym z materiałów, które pozwalają na stworzenie termoizolacji pozbawionej spoin jest na przykład piana poliuretanowa. Jest to nie tylko bardzo uniwersalny materiał, można go wykorzystywać na wielu etapach budowy – od zabezpieczania fundamentów, poprzez ocieplenie posadzki, aż po termoizolację poddasza. Ponieważ ściśle przylega do ocieplanej powierzchni i dostosowuje do niej swój kształt, może być stosowany w budynkach o nietypowym kształcie. Jednocześnie brak spoin gwarantuje szczelność całej konstrukcji, a w konsekwencji – bezpieczne i przytulne wnętrze.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz