Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Biokominki: rozwiązanie na miarę XXI wieku

Biokominki: rozwiązanie na miarę XXI wieku

Kominki powróciły triumfalnie do naszych domów już kilkanaście lat temu. Na wybudowanie kominka mogą sobie jednak pozwolić tylko właściciele domów jednorodzinnych. Nie oznacza to jednak, że osoby, które mieszkają w blokach nie mogą mieć kominka. Tradycyjny kominek można zastąpić biokominkiem.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zainstalować biokominek?

W przypadku biokominka mieszkanie nie musi spełniać żadnych wymogów dotyczących przewodów wentylacyjnych i kominowych. Biokominek nie potrzebuje komina. Do tego urządzenie to jest bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego. Spala się w nim biopaliwo. Biopaliwo ma jedną ogromną zaletę: podczas spalania się nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji. W procesie spalania biopaliwa nie powstaje także popiół. Biopaliwo wlewa się do specjalnego pojemnika. Wlewając paliwo można dodać kilka kropli ulubionego olejku aromatycznego, jeśli chcemy cieszyć się pięknym aromatem.

Rodzaje biokominków

Na rynku dostępne są bardzo różne modele biokominków. Do wyboru są między innymi biokominki przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Mają one obudowę wykonaną w sposób, który umożliwia taki właśnie montaż. Inne modele to biokominki stojące. Dla biokominka stojącego możemy wybrać dowolne miejsce w salonie. Warto też wspomnieć o biokominkach stołowych. Są to urządzenia niewielkich rozmiarów, które można ustawić nie tylko na stole; sprawdzą się na każdej płaskiej i równej powierzchni. Do wyboru są także biokominki wolnostojace i wbudowane. Biokominki różnią się także designem. Mogą mieć bardzo nowoczesny design albo taki klasyczny. Dzięki temu sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jeżeli zależy nam na tym, aby mieć bardzo oryginalny biokominek, wybierzmy złożony tylko z paleniska wkład kominkowy. Taki wkład będziemy mogli dowolnie obudować.

Biokominek jeet urządzeniem bezobsługowym. Nie potrzebuje komina, pracuje bardzo cicho, a do tego spala się w nim ekologiczne biopaliwo. Rozpalenie biokominka trwa tylko chwilę. Jego zaletą jest także to, że można zamontować go w mieszkaniu w bloku.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz