Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Budowa domu krok po kroku - III etap – stan surowy zamknięty

Budowa domu krok po kroku – III etap – stan surowy zamknięty

Stan surowy zamknięty polega na wykonaniu stolarki okiennej, wstawieniu drzwi zewnętrznych, a także ewentualnej branży garażowej

Owe prace warto wykonać przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Uszczelnienie wnęk sprawi, że budynek będzie odpowiednio zabezpieczony przed oddziaływaniem mrozów i innych niekorzystnych warunków pogodowych. Czwarty etap budowy polega na kompleksowym wykończeniu domu i przygotowaniu go do zamieszkania. W niektórych wypadkach stosuje się tu podział na stan deweloperski oraz stann pod klucz. Dotyczy to sytuacji, w której dom był wykonany systemem zleconym.

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, co obejmuje stan deweloperski i stan pod klucz

Wszystko zależy od ustaleń z konkretną firmą budowlaną/deweloperem. Stan deweloperski w pierwszej kolejności obejmuje wykonanie instalacji wewnętrznych (bez montażu urządzeń). Warto podkreślić, że ułożenie instalacji elektrycznej, wodno- kanalizacyjnej i gazowej jest unormowane przez zapis prawa budowlanego. Po wykonaniu prac trzeba jeszcze przetestować instalacje i wykonać ich odbiór. Pamiętajmy, że odbiór instalacji może wykonać jedynie uprawniony instalator.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz