Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Budowa i użytkowanie typowych materaców

Standardowy materac wykonany może być nie z jednego, kilku różnych materiałów co wpływać może w znaczącym stopniu na jego cechy, także te mechaniczne.

Zdaniem wielu kupujących najważniejsze jest w materacu stosowne wypełnienie, jest to oczywiście racja, jest to jeden z ważniejszych elementów wchodzących w skład materaca, tutaj to co wybierzemy uzależnione może być od naszych preferencji, może być to zarówno włókno kokosowe jak i zwyczajna bawełna, uwarunkowane jest to jeszcze wymaganiami, jakie można mieć wobec użytkowanego przez siebie materaca.

Zastosowanie włosia końskiego

Uwagę na pewno warto zwrócić na te, do wykonania których zastosowane zostało tak zwane włosie końskie, które bardzo wzmacnia wytrzymałość materaca, oraz wpływa na jego elastyczność. Włosie końskie stosowane jest jedynie w ostatnich warstwach materaca, ale i tak ma znaczny wpływ na jego cechy, niestety także w pewnym stopniu także i na cenę. Materac może być z obydwu stron wykończony takim materiałem. Pomimo jego dosyć dobrych parametrów, nie zawsze włosie końskie jest najlepszym wyborem, dobrym pomysłem jest w naszym klimacie zakupienie materacu, gdzie do jego wykończenia stosowane są zróżnicowane materiały, w tym jednym z nich może być włosie końskie. Taki materac na drugiej stronie wykończony może być bawełną lub też wełną owczą.

Izolacja termiczna w materacu

Oba te materiały gwarantują lepszą izolację termiczną. Taki materac może być użytkowany w taki sposób, iż na stronie wykończonej włosiem końskim śpi się w cieplejsze miesiące natomiast w okresie zimowym materac można odwrócić i korzystać ze strony wykończonej bawełną lub wełną. Nie tylko gwarantuje to zdecydowanie większa wygodę użytkowania jeśli chodzi o materac, ale także istnieje większa szansa że użytkownik będzie pamiętać o regularnym odwracaniu materacu na drugą stronę, co także ma swoje zalety. Nadal materac będzie spełniać większość swoich wymogów jeśli chodzi o jego użytkowanie. W ten sposób wykończone mogą być zarówno mniejsze jak i większe materace stosowane w naszych domach.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz