Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Ciekawe hobby – malowanie

Ciekawe hobby – malowanie

W piramidzie potrzeb Maslowa podstawą jest zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. Następnie mamy potrzeby bezpieczeństwa, miłości i przynależności, szacunku i uznania, a na samym wierzchołku potrzeby samorealizacji.

Nietrudno więc wyobrazić sobie jak będziemy dbali o swój samorozwój w sytuacji, gdy jesteśmy głodni. I na odwrót jakże często ludzie po zaspokojeniu potrzeb stojących niżej w hierarchii, szukają czegoś co pozwoli im wyrazić siebie i swoje odczucia.

Gdzie się realizować?

Niewątpliwie rozwijanie swoich pasji jest czymś co w piramidzie potrzeb umiejscowione jest blisko jej szczytu. Jednakże w sytuacji powiększającego się dobrobytu społeczeństwa i stopniowego bogacenia się ludzi, możliwość zajmowania się swoim hobby jest rzeczą wręcz niezbędną. Jedną z propozycji, w której można rozwijać swoje zainteresowania jest sztuka. Nie mówimy tu o kolekcjonowaniu dzieł sztuki, bo raczej jest to pasja, do której należy podchodzić mając odpowiednio duże aktywa. Możemy za to wyrazić siebie poprzez proces twórczy.

Ile dziedzin, tyle możliwości

Obecnie istnieje bardzo wiele propozycji do wyboru, praktycznie dostosowanych do każdego wieku i umiejętności. Istnieje wiele chórów amatorskich, kursów haftu artystycznego, lepienia garnków, wyplatania koszy, czy też tkactwa. Również do tego typu działań należy zaliczyć malowanie obrazów. Praktycznie w każdym większym mieście można napotkać ofertę kursu rysunku i malarstwa. Co więcej w internecie możemy napotkać wiele porad zaprezentowanych przez profesjonalnych malarzy w postaci krótkich filmów instruktażowych. Możemy zakupić poradniki książkowe mówiące jak malować obrazy, czy też tworzyć profesjonalne grafiki. Również oferta materiałów dla początkujących malarzy jest dość bogata i dostępna praktycznie od ręki. Pozostaje tylko liczyć na rozwój swoich umiejętności i wyzwolenie talentu.

Podsumowując trzeba podkreślić, iż potrzeba samorealizacji może być spełniona poprzez poddanie się procesom twórczym, w tym takim jakim jest malowanie obrazów. Poprzez zajęcie się sztuką wzbogacamy również własne odczucia estetyczne i w ten sposób dodatkowo wzmacniamy się psychicznie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz