Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Czy małe firmy mogą konkurować z wielkimi koncernami

Zazwyczaj walka małych rodzinnych przedsiębiorstw z wielkimi korporacjami meblowymi jest bardzo nierówna. Nie chodzi tutaj tylko o wojnę cenową, ale również zastosowane technologię oraz całą logistykę. Wielki producent mebli może pozwolić sobie na badania rynku, dzięki czemu zyska informacje o tym, na jakie meble będzie największe zapotrzebowanie w najbliższym okresie.

Mali producenci nigdy nie zbiorą niezbędnych informacji dotyczących kreowania się popytu w najbliższych miesiącach. Oczywiście można bazować na doświadczeniu oraz modzie, ale nie zawsze to wystarcza. Czasami właściciele takich małych firm mają doskonałą intuicję, która podpowiada im, że garderoby warszawa w nadchodzących miesiącach będą najmodniejsze w wybranym przez niego kolorze. Często się tak zdarza, że te decyzje są trafne, jednak czasem może zdarzyć się tak, że podjęte działania były kompletnie niesłuszne, a firma zostanie narażone na spore straty.

Produkcja mebli, zaufanie

Czy małe firmy mogą konkurować z wielkimi koncernamiDla niektórych jedna zła decyzja może oznaczać koniec. Krajowy lub europejski dystrybutor z jednej pomyłki nic sobie nie zrobi, a poniesione straty wpisze w koszty operacyjne. Jednak firmy, które produkują meble sklepowe na zamówienie zawsze będą miały w jednym elemencie zdecydowaną przewagę nad koncernami. Cieszą się one bowiem sporym zaufaniem, jeżeli chodzi o produkcję mebli. Dla przykładu człowiek, który ma meble kuchenne na zamówienie w każdej chwili może udać się do stolarza, który je wykonał i zgłosić pewne usterki. Ten z kolei musi je naprawić, ponieważ straci klienta, a do tego rozniesie się wieść, że jego produkty są niskiej jakości i w łatwy sposób mogą ulec zniszczeniu.

Szeroka oferta

Czy małe firmy mogą konkurować z wielkimi koncernamiNikt nie chciałby takiej antyreklamy, więc klient, który przyjdzie z pretensjami nigdy nie zostanie wyproszony za drzwi, a wręcz przeciwnie jego pretensje będą wysłuchane. Małe firmy powinny również nastawić się na jeden styl, który będzie dominował w ich produkcji. Nie można brać się za zbyt wiele, ponieważ zbyt szeroka oferta może być ciężarem nie do uniesienia, dlatego lepiej zacząć od zabudowy warszawa w pewnych ilościach i określonym stylu. Mając w swojej ofercie meble kuchenne producent zatrudniający tylko kilka osób nie będzie mógł zawsze nadążać z produkcją, dlatego mała firma musi brać zlecenia, które będzie dała radę terminowo realizować.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz