Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Czy potrzebne jest mi ubezpieczenie turystyczne?

Czy potrzebne jest mi ubezpieczenie turystyczne?

Nie możemy wykluczyć na urlopie, że ulegniemy wypadkowi lub zachorujemy. Gdy urlop spędzamy w kraju nie ma problemu – jesteśmy przecież ubezpieczeni. Jak jednak zabezpieczyć się przed koniecznością płacenia za leczenie bajońskich sum, gdy wyjeżdżamy za granicę? Przed wyjazdem powinniśmy kupić ubezpieczenie.

Gdy wyjeżdżamy z biurem podróży, z reguły mamy ubezpieczenie

Mimo to sprawdźmy nie tylko, czy rzeczywiście zostaliśmy ubezpieczeni, ale także co polisa obejmuje. Sprawdźmy między innymi, czy polisa obejmuje choroby przewlekłe. Jeżeli chorujemy na jedną z takich chorób, musimy to sprawdzić nawet w sytuacji, gdy od dłuższego czasu nie odczuwaliśmy żadnych dolegliwości. Jeżeli w trakcie wyjazdu zachorujemy, to nasz ubezpieczyciel sprawdzi, czy choroba ma związek ze schorzeniem przewlekłym. Jeżeli okaże się, że tak jest, a polisa nie obejmuje chorób przewlekłych, koszty leczenie nie zostaną pokryte przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie turystyczne musimy koniecznie wykupić, gdy za granicę wyjeżdżamy indywidualnie

Leczenie za granicą jest drogie, za pobyt w szpitalu możemy zapłacić kilkanaście tysięcy euro. Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować przede wszystkim więc ubezpieczenie kosztów leczenia. Polisa powinna obejmować nie tylko zwrot kosztów wizyty lekarskiej, ale także kosztu zakupu leków, pobytu w szpitalu i transportu do kraju. Suma ubezpieczenia w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia powinna być na tyle wysoka, aby zapewniła pokrycie wszystkich kosztów bez konieczności dopłacania do nich przez ubezpieczonego. Wykupując ubezpieczenie turystyczne warto zastanowić się również nad tym, czy nie warto dokupić również ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków i assistance. Te dodatkowe punkty ochrony podniosą wprawdzie składkę, ale czasem nie warto być oszczędnym.

Niezależnie od wykupionego indywidualnie ubezpieczenia turystycznego pamiętajmy o wyrobieniu  przed wyjazdem i zabraniu ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz