Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Dekoracje okien to ważny aspekt wystroju wnętrza

Odpowiednio dobrana dekoracja okienna posiada dużą rolę w ogólnej aranżacji pomieszczeń oraz ich ogólnego charakteru. Dlatego warto jest przemyśleć jak chcemy operować światłem wpadającym do pomieszczeń, tym bardziej że często jest to czynnik decydujący w kwestii komfortu przebywania w danym pokoju. Rozwiązaniem cieszącym się rosnąca popularnością są rolety dzień noc, które dostępne są w wielorakich wersjach kolorystycznych.

Sekret innowacyjnego sposobu działania tego rodzaju rolet polega na ich specyficznej budowie. Przypomina ona wyglądem żaluzje, jednak jej dodatkowym elementem jest materiał przepuszczający światło. Pasy ułożone na przemian pozwalają na skuteczną regulację natężenia jasności w pokoju. Za dnia możemy wprowadzić odrobinę półmroku, podczas gdy całkowite zasłonięcie w nocy skutkuje pobudką bez drażniącego oślepienia przez promienie słoneczne. Obsługa rolet odbywa się w bardzo prosty, wręcz tradycyjny sposób, czyli za użyciem zwykłego sznurka, jak to ma miejsce w przypadku żaluzji.

Wygodny sposób dopasowania rolet do danej pogody polega na szybkiej i komfortowej regulacji za pomocą sznurka. Roleta nie jest ani podciągana do góry ani opuszczana w dół – to pasy zmieniają swoją pozycję w poziomie. Kolejna zaleta wynikającego z tego sposobu działania to możliwość bardzo dokładnego określenia odnośnie tego, jaka ilość światła ma znaleźć się w pokoju. Instalowanie rolet dzień noc odbywa się za pomocą specjalnych haczyków, które dołączane są do zestawu. Nie ma zatem przymusu przykręcania rolet do okna, co na pewno czyni sposób montażu bardziej komfortowym – możemy go wykonać w każdej chwili i to na własną rękę.

Ciekawe przykłady rolet na Meblark

Swobodne dopasowanie rolet do pomieszczenia umożliwia ich ładny wygląd oraz szerokie możliwości wyboru modeli. Rolety dzień noc Warszawa mogą stanowić elementy dekoracyjne dla pomieszczeń praktycznie każdego rodzaju. Przed przystąpieniem do zainstalowania rolet należy dokonać dokładnego pomiaru okna, aby dopasować odpowiedni rozmiar tej ciekawej dekoracji okiennej.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz