Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Dodatki czyszczące do paliw – co warto o nich wiedzieć?

Dodatki czyszczące do paliw – co warto o nich wiedzieć?

Teoretycznie nie istnieje konieczność stosowania przeróżnych dodatków do paliw – przynajmniej nie we wszystkich rodzajach samochodów. Prawda jest jednak taka, że podobne dodatki mogą być bardzo przydatne i przedłużyć czas używania pojazdu.

Tym bardziej, że nigdy nie ma 100% pewności co do czystości stosowanego paliwa. Warto więc dowiedzieć się o nich więcej!

Dodatek do paliwa – czyli co?

Ci, którzy są dopiero początkującymi kierowcami zapewne będą zdziwieni, że paliwo wymaga jeszcze stosowania odpowiednich dodatków. Niektórzy kierowcy uważają, że ich używanie nie jest wcale konieczne – inni twierdzą, że naprawdę czują różnicę i w związku z tym polecają takie środki kolejnym osobom. Dodatek do paliwa pozwala oczyścić układy paliwowe, w ten sposób zapobiegając spadkowi mocy silnika, a nawet jego unieruchomieniu. Stosując paliwa nawet najlepszej jakości nie mamy nigdy gwarancji, że w ogóle nie jest ono zanieczyszczone – nawet jeśli ilość zanieczyszczeń jest niewielka, z racji na stałe jego dolewanie destrukcja poszczególnych układów postępuje powoli, ale systematycznie.

Efekty takiego oddziaływania można niwelować stosując właśnie dodatki do paliwa o działaniu czyszczącym. Oczywiście, chodzi tu nie tylko o ochronę układów paliwowych, ale także i wtryskiwaczy, ponieważ i tam odkładają się pewne zbędne substancje.

Dodatek do paliwa – po co go używać?

Stosując środki do ochrony układu wtryskowego, jak i układu paliwowego, mamy pewność, że pojazd posłuży nam dłużej. Przy naprawdę złej jakości paliwie zdarza się, że negatywny odzew jest natychmiastowy. Jest to jednak równie niebezpieczne, co szkodliwe, ale powolne działanie. Dodatek czyszczący rozpuszcza wszystkie zanieczyszczenia, które wędrują wraz z paliwem przez węże do filtra paliwa, a następnie do wtryskiwaczy. Cała pokonywana droga jest starannie czyszczona ze wszystkich zebranych złogów.

Czy więc warto używać podobnych dodatków? Wydaje się, że takie rozwiązanie ma naprawdę logiczne wytłumaczenie i nietrudno stwierdzić, że przy dłuższym stosowaniu naprawdę może przynieść korzyść. Na rynku jest zaś dostępnych tak wiele różnych dodatków do czyszczenia wtryskiwaczy i układów paliwowych w samochodowych silnikach benzynowych i diesla – przykładowo TEC-2000, że każdy kierowca może znaleźć to, co idealnie odpowiada jego wymaganiom oraz możliwościom finansowym, Środki nie są zresztą drogie, a w dłuższej perspektywie czasu pozwalają zaoszczędzić na naprawach, więc każdy chyba stwierdzi zgodnie z prawdą, że ich używanie się po prostu opłaca.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz