Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Drzwi składane do biur i mieszkań

Drzwi składane do biur i mieszkańOsiedlowe wielopiętrowe bloki projektowane są z uwzględnieniem standardowych wymiarów otworów drzwiowych i okiennych. Jest to związane z potrzebą zachowania jednolitości i symetrii zewnętrznych ścian budynku, oraz rozplanowania wnętrza na bazie typowych elementów, dostępnych w hurtowej sprzedaży.

Budując jednorodzinny dom lub siedzibę firmy, dozwolone jest stworzenie bardziej dowolnej koncepcji architektonicznej. Projektant może wykorzystać swoją kreatywność, bo wykonawca ma możliwość zamówienia drzwi na wymiar. Na przykład w dużych pomieszczeniach zaprojektuje drzwi szersze, dwuskrzydłowe. Aby zbytnio nie ograniczać przestrzeni objętej ich zasięgiem, zastosuje drzwi składane. Osiągnie przez to zarówno funkcjonalność, jak też znakomity efekt wizualny.

Skrzydła i zawiasy

Takie drzwi łamane mają skrzydła złożone z dwóch jednakowych części połączonych ze sobą zawiasami. Po otwarciu, drzwi składane mają krawędzie skrzydeł bliżej ościeżnicy, przez co zyskuje się więcej miejsca i pokój staje się bardziej ustawny. Uchylone dwuskrzydłowe drzwi łamane tworzą ciekawą oprawę wejścia. Takie drzwi łamane dobrze sprawdzają się przy wyjściu na taras. Ze względu na brak ograniczeń co do ich szerokości mogą zajmować nawet całą powierzchnię ściany, jeśli są odpowiednio przeszklone dostarczają sporą dozę światła dziennego i widok na ogrodową zieleń. Po całkowitym otwarciu drzwi składane powodują, że tworzy się wspólna powierzchnia salonu w połączeniu z tarasem. W letnie dni, tak zaaranżowana przestrzeń pozwala na przykład na zorganizowanie przyjęcia dla większej ilości osób.

Drzwi składane to nowość w branży budowlanej. Przy ich konstrukcji używane są materiały w dobrym gatunku i najlepszej jakości łączenia oraz mechanizmy przesuwające.

Modele na wymiar

Firma z dużym doświadczeniem wykona solidne składane drzwi na wymiar dostosowane do potrzeb i wymagań każdego klienta. Da też bogatą ofertę modeli, kolorystyki i detali. Drzwi łamane to wygoda, ale także możliwość zaaranżowania wnętrza mieszkania lub biura w sposób oryginalny i unikatowy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz