Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Drzwi wizytówką domu

Drzwi wizytówką domuZwykło się mówić, że drzwi stanowią swego rodzaju wizytówkę domu. Ich estetyka świadczy o guście właścicieli, a rzeczy będące na pierwszy rzut oka niewidoczne decydują o naszym bezpieczeństwie.

Na bezpieczeństwo wpływ ma nie tylko kwestia możliwości sforsowania drzwi przez włamywaczy, ale też ich odporność na ogień, itp.

Drzwi wejściowe

Myśląc o drzwiach do domu, na myśl przychodzą nam najczęściej frontowe drzwi wejściowe. Z drugiej strony budynku, z reguły znajdują się drzwi tarasowe. Są one jednakowo ważne, z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego domu, jak główne drzwi wejściowe. Natomiast na tarasie spędzamy bardzo dużo czasu latem, spożywając tam posiłki, czy ciesząc oczy widokiem naszego ogrodu. Paradoksalnie drzwi balkonowe są z reguły dużo częściej otwierane i zamykane niż drzwi wejściowe. Czasem chcemy wypuścić psa, lub kota do ogrodu, a to sami wychodzimy na kawę. Dlatego muszą być one przyjazne w użytkowaniu i odpowiednio szerokie, tak byśmy mogli bez kłopotu zmieścić się w nich, np. z tacą, niosąc na niej kawę dla naszych znajomych. Dobrze jest również, gdy nie zasłaniają nam zbyt dużo światła.

Wejście do ogrodu

Bardzo często poszukujemy projektów domów, w których wyjście do ogrodu znajduje się od strony południowej. Zimą cieszymy się możliwie długo docierającym do naszego domu światłem dziennym, a latem spoglądamy na piękny, zielony ogród przeszywany promieniami słonecznymi. Bywa, że ilość światła słonecznego jest dla nas zbyt duża i szukamy sposobu na jej ograniczenie. Zarówno okna, jak i drzwi balkonowe powinny mieć możliwość łatwego zamontowania rolety ograniczającej dopływ światła słonecznego. W lecie zazwyczaj w naszym ogrodzie lata sporo owadów, których obecności nie życzymy sobie w naszym domu, a jednocześnie chcemy mieć otwarte drzwi balkonowe i wpuszczać świeże powietrze. Szukajmy produktów, które są wyposażone w estetyczną moskitierę. Są rozwiązania, w których drzwi wyposaża się w drugie, lekkie skrzydło, wykonane z tworzywa pcv i wyposażone w niewidoczną, przepuszczającą powietrze siatkę, na przykład

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz