Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Energetyczne wnętrza

Energetyczne wnętrze w bardzo odważnym kolorze! Można tu się poczuć niczym w letnim sadzie, gdzie słońce świeci przez cały dzień, a drzewka uginają się od dojrzałych owoców. Wnętrze skomponowane w tak soczystych kolorach to niezbyt częsty widok, a w tym przypadku pomarańczowy kolor w praktyce zdominował salon.

Sznurkowa firana, zawieszona w w szczególności wysokich oknach, za dnia podsyca wlewające się do środka słoneczne światło, zaś wieczorami eksponuje swój rześki kolor za sprawą świetlówek zainstalowanych pod sufitem.

Firany

MebleZa firanami wbudowano ekrany w kolorze ścian, które w razie potrzeby (na przykład. wykonania bardziej intymnej atmosfery) można opuszczać. Zwiewna firanka jest ładnym tłem dla mebli i dodatków w tym samym kolorze. Na środku stanął zestaw skórzanych sof (Incanto), nad nim zawieszono zjawiskową, przypominającą rozgrzane słońce lampę (Aura, Axo Light), a wokół wprowadzono masowe szczegóły będące pochodną mocnego koloru (fotografię na ścianie, półki i szuflady, szkło dekoracyjne). Salon to wnętrze nietypowo wysokie (aż 4,3 m), wraz z jadalnią i kuchnią tworzące wspólną, otwartą strefę dzienną. W dużej przestrzeni wygospodarowano miejsce na mały gabinecik, w którym stanęło biurko i mała biblioteczka. Powyżej, na antresoli zaaranżowano sypialnię, a pod nią ukryto garderobę i rozkładane łóżko dla potencjalnych gości.

Stonowane kolory

WnętrzaOdważny kolor, przeznaczony w dużym natężeniu, wymagał spokojnej, tonizującej podstawy. Stały się nią ściany w odcieniu bieli zabarwionej kroplą szarości oraz dodatkowo szlachetne drewno palisandrowe, dotychczasowe tu w postaci podłogi i meblowych oklein. Co można robić w długi, listopadowy wieczór? Wybrać się do kina czy na koncert, spotkać się ze dobrymi przyjaciółmi w pubie czy pójść gdzieś potańczyć? A ma możliwość zostać w mieszkania, z książką i ciepłą herbatą? By nie posiadać tego typu dylematów, właściciele prezentowanego lokalu zafundowali sobie kino, salę koncertową, pub i dyskotekę we spersonalizowanej piwnicy. Dzięki pomysłowości architekta Macieja Bołtruczyka proste piwniczne pomieszczenie zamieniło się w centrum rodzinnej rozrywki, w którym można nie tylko obejrzeć film, ale również urządzić sylwestrową imprezę na kilkadziesiąt ludzi.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz