Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Funkcjonalne meble do sypialni

Sypialnia jest tą częścią naszego mieszkania, która daje nam pełną prywatność. To właśnie w niej nabieramy siły na kolejny dzień, odbywamy zdrowy sen i relaksujemy się. By jednak sypialnia spełniała takie funkcje wypoczynku musi być odpowiednio wyposażona.

Meble do sypialni powinny być przede wszystkim funkcjonalne, najczęściej to właśnie w tym pomieszczeniu mieści się więc obszerna szafa na ubrania czy schowek na duże gabarytowo przedmioty, których domownicy nie zdołali umieścić nigdzie indziej. Warto jednak od razu zwrócić uwagę na fakt, by z sypialni nie urządzać składowiska – zdarza się bowiem, że chcąc zachować czystość reprezentacyjnej części naszego mieszkania, upychamy niepotrzebne bibeloty właśnie do sypialni. To jednak nie działa dobrze na nasze odprężenie i potrzebny, zdrowy sen.

Oprócz zachowania czystości w sypialni konieczny jest także najważniejszy mebel, który świadczy właśnie o przeznaczeniu tego pomieszczenia – to łóżko. To powinno być przede wszystkim wygodne a o tym świadczyć będzie głównie odpowiednio dobrany materac. Sypialniane łóżka często posiadają wiele innych, cennych udogodnień jak dodatkowe półki, zagłówki, system oświetlenia czy szuflady na pościel. Nie wybierajmy więc do sypiali narożników, tapczanów czy rozkładanych kanap – te sprawdzą się idealnie, ale na przykład w salonie. Przy łóżku zazwyczaj mieszczą się niewielkie szafki nocne. Te są zwykle o niewielkich rozmiarach i służą do trzymania na nich ulubionej książki, nocnej lampki cz kubka w gorącą herbatą.

Można by powiedzieć, że wystarczającymi meblami w sypialni jest właśnie obszerna szafa, łóżko i standardowa szafka nocna. Nic bardziej mylnego bowiem coraz częściej w tym pokoju znajdziemy także niewielkie komody, na przykład na bieliznę czy damskie toaletki. To, co najistotniejsze przy wyborze mebli do sypialni to wskazówka, by do tego lokum nie wybierać masywnych konstrukcji. Sypialnia ma być nieprzytłaczająca, raczej lekka a przede wszystkim ma odzwierciedlać nasz styl. Dlatego właśnie odnośnie stylistyki mebli nie ma żadnych wyznaczników, w prywatnej sferze naszego życia panuje przecież całkowita dowolność.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz