Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Hipoteczny kredyt na remont mieszkania czy pożyczka gotówkowa?

Finanse na remont mieszkania możemy pozyskać na kilka sposobów – do najpopularniejszych z nich należy kredyt hipoteczny oraz pożyczka gotówkowa. Pierwsze rozwiązanie może być nawet o kilkaset złotych tańsze, drugie natomiast nie wymaga tak wielu formalności i poniesienia dodatkowych kosztów związanych z zabezpieczeniami spłaty. Przed decyzją o wyborze jednego z nich warto dokładnie skalkulować zalety i wady, aby wybrać formę kredytu na remont mieszkania dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Jedną z najważniejszych zalet kredytu hipotecznego jest niskie oprocentowanie, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnej pożyczki gotówkowej. Ustanowienie zabezpieczeń wiąże się tu jednak z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat. Aby skutecznie ustalić formę pozyskania środków na remont mieszkania, warto zanalizować, jak długo zamierzamy spłacać kredyt, ile pieniędzy potrzebujemy i na co konkretnie chcemy je przeznaczyć. W przypadku sumy 10 tysięcy złotych lepszym rozwiązaniem będzie pożyczka gotówkowa, którą spłacimy z większym oprocentowaniem i prowizją, ale zarazem oszczędzimy dodatkowe koszty, które mogą przewyższyć kwotę oszczędności. Inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku chęci pożyczenia wyższych sum rzędu 50 tysięcy złotych, które chcemy spłacić w dłuższym czasie. W takiej sytuacji koszt kredytu hipotecznego może być nawet o 20 tysięcy złotych tańszy od pożyczki gotówkowej, nawet przy uwzględnieniu dodatkowych kosztów. Należy również pamiętać, że w przypadku kredytu na remont mieszkania musimy ustanowić zabezpieczenie, związane z założeniem księgi wieczystej na nieruchomość.

Podejmując decyzję o formie zapożyczenia, należy pamiętać nie tylko o kosztach. Pożyczkę gotówkową otrzymamy o wiele szybciej (nawet w ciągu jednego dnia), zaś w przypadku kredytu hipotecznego nierzadko musimy czekać nawet miesiąc od złożenia wniosku. Środki pieniężne uzyskanie z pożyczki możemy wydać na dowolny cel, natomiast te z kredytu należy przeznaczyć jedynie na materiały trwale związane z mieszkaniem. Rozwiązaniem tego problemu może być pożyczka hipoteczna, która pozwala uzyskać środki na dowolny cel i jest niżej oprocentowana niż kredyt gotówkowy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz