Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Idealne oświetlenie lustra

Idealne oświetlenie lustraLustro to jeden z ważniejszych punktów w każdej łazience. Codziennie rano wykonujemy przed nim precyzyjne czynności – golenie się, robienie makijażu… W związku z tym istotne jest, aby było ono odpowiednio doświetlone. Dobre oświetlenie lustra znacznie ułatwi nam troskę o urodę, wszelkie poranne i wieczorne czynności oraz sprawi, że każda z pań zawsze wyjdzie z domu perfekcyjnie umalowana.

Położenie lustra względem okna

Jeżeli nasza łazienka ma okno, lustro należy umieścić tak, aby nie padało na nie bezpośrednio światło słoneczne, które utrudniałoby widoczność, odbijając się w jego powierzchni. Najlepiej jest powiesić lustro na tej samej ścianie, na której znajduje się okno, bądź też, jeśli miejsce na to nie pozwala – prostopadle do niej. Oczywiście, nawet w łazience z oknem lustro wymagać będzie dodatkowego oświetlenia – będziemy przecież z niego korzystać także w godzinach wieczornych.

Najlepszym oświetleniem dla lustra będą kinkiety, zawieszone po obu jego stronach na wysokości naszej twarzy. W ten sposób uzyskamy jasne oświetlenie bezcieniowe, idealne wykonywania makijażu. Jeżeli brak miejsca sprawia, że nie możemy pozwolić sobie na dwa kinkiety, wówczas warto zdecydować się na jeden, umieszczony centralnie nad lustrem.

Podświetlane lustro

Dobrym pomysłem będzie też lustro z oświetleniem. Lustra tego typu posiadają zazwyczaj źródła światła rozmieszczone w taki sposób, aby oświetlenie było dla nas jak najkorzystniejsze. Występują w różnych wariantach – zarówno z żarówkami umieszczonymi ponad górną krawędzią, jak i rozmieszczonymi wzdłuż krawędzi górnej i bocznych, niczym w teatralnej garderobie. Wybór lustra z oświetleniem będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli brakuje nam miejsca na ścianie na zawieszenie kinkietów, bądź też po prostu nie chcemy zawracać sobie głowy zastanawianiem się nad kwestią rozmieszczenia dodatkowego oświetlenia.

Warto pamiętać o tym, że wszystkie lampy, jakie zdecydujemy się umieścić w łazience, muszą być przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach o podwyższonym stopniu wilgotności, Zapewni nam to większe bezpieczeństwo, a naszym lampom – dłuższą żywotność.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz