Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Idealna farba, czyli dobra i tania

Idealne umeblowanie kuchni.

Kuchnia to miejsce, w którym wszyscy domownicy chętnie spędzają czas. Jedni uwielbiają gotować, inni wolą jeść. Jednak zawsze pomieszczenie to powinno być tak zagospodarowane, aby przyjemnie było w nim spędzać czas. Warto więc dokładnie przemyśleć projekt kuchni i umeblowanie.

Kuchnia od podstaw

W samej kuchni zawsze powinno się znaleźć mnóstwo szafek z półkami i szufladami, aby móc uporządkować artykuły kuchenne, sztućce czy też postawić garnki i patelnie. Warto na szafkach stojących położyć blat, który zastąpi stół i na którym będzie się wygodnie pracować podczas gotowania. Ponadto na blacie mamy też miejsce na ustawienie elementów takich jak suszarka do naczyń czy chlebak. Elementami wpasowanymi w ciąg mebli powinny być lodówka i kuchenka gazowa lub nowoczesna płyta grzewcza. Coraz więcej osób zamawia też umeblowanie z wbudowaną zmywarką do naczyń lub wstawia do kuchni pralkę. Dodatkowo jeśli uważamy, że stoły kuchenne będą za duże można wykorzystać blat kuchenny i utworzyć z niego wyspę lub tylko mały stolik, przy którym zmieszczą się chociaż dwie osoby.

Kuchnia, a jadalnia

Mając duży dom lub większe mieszkanie można wygospodarować osobne pomieszczenie na jadalnią. Jednak w wypadku małej kuchni pomysł z dodatkowym blatem jest idealny, ponieważ też można przy nim zjeść posiłek, który wcześniej być może w tym samym miejscu przygotowywaliśmy. Można też zainwestować w składany stolik, który jest przytwierdzony do ściany i otwierany tylko na potrzeby obiadu, a na resztę dnia zamykany jako element ścienny.

Przy dużej przestrzeni warto postawić na prawdziwą jadalnię. Można do niej wybrać stoły kuchenne stylizowane na antyki lub też proste i nowoczesne meble. Jeśli od czasu do czasu zdarza nam się gościć całą rodzinę warto postawić na rozkładane modele. Jednak wtedy trzeba też mieć miejsce na dostawienie dodatkowych krzeseł. Warto zlokalizować jadalnię blisko kuchni lub połączyć te pomieszczenia „okienkiem” albo nawet wyspą kuchenną. Jadalnię warto urządzić w ciepłych kolorach, aby przyjemniej było w niej przesiadywać przy posiłku.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz