Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jadalnia w stylu skandynawskim: wybieramy stół, krzesła i dodatki

Styl skandynawski to jeden z najmodniejszych i najchętniej wykorzystywanych trendów we współczesnym meblarstwie. Na jego rosnącą popularność wpływają trzy charakterystyczne cechy: prostota, meble wykonywane z naturalnych materiałów oraz dbałość o wysoki komfort użytkowania. Aranżacje w tym stylu wyróżniają się również stosowaniem jasnych, łagodnych kolorów, tworzących ciepły klimat wnętrza.

Wyposażenie i design w stylu skandynawskim stosowane są najczęściej w jadalni. Utrzymana w tonacji łagodnej bieli, beżu i wanilii wręcz zaprasza do zasiadania przy wygodnym stole, przy którym każdy posiłek jest prawdziwą przyjemnością. We wnętrzach łączących funkcję kuchni i jadalni często spotykanym rozwiązaniem jest usytuowana w centrum pomieszczenia wyspa, na której wygodnie przygotujemy każde danie. Tak jak wszystkie pozostałe meble, tak i ona powinna być utrzymana w jasnej kolorystyce. Urozmaiceniem aranżacji mogą być natomiast barwne dodatki, wśród których najczęściej spotkamy czerń, odcienie czerwieni, szarości i błękitu. Charakterystycznym elementem skandynawskiego wnętrza jest kolorowa zastawa oraz materiały z motywami florystycznymi. Typową dekoracją będą także akcesoria wykonane z przezroczystego lub barwionego szkła.

Jadalnia w stylu skandynawskim to jednak przede wszystkim wygodne meble, wykonane z surowego drewna. Minimalistyczna forma stołu i proste krzesła zbliżają tę aranżację do nowoczesnego wzornictwa, lecz w tym przypadku nacisk położony jest w o wiele większym stopniu na komfort: głównym zadaniem poszczególnych elementów nie jest zaskakiwanie formą, lecz praktyczność. Z tego względu aranżacja w skandynawskim stylu jest idealną propozycją dla ludzi ceniących połączenie klasyki ze współczesnym designer oraz prostoty z ciepłym klimatem wnętrza. Ten stonowany, funkcjonalny styl spodoba się również wszystkim osobom gustującym w wyrobach z naturalnych materiałów. Właśnie one pomogą nam stworzyć przytulne wnętrze, które wprowadzi przyjemną atmosferę podczas każdego rodzinnego posiłku, towarzyskiego spotkania czy porannej kawy.

Obejrzyj nowe krzesła na .

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz