Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak często powinno się natłuszczać atopową skórę niemowlaka?

Jak często powinno się natłuszczać atopową skórę niemowlaka?

Ponieważ utrata przeznaskórkowa wody jest w atopowym zapaleniu skóry bardzo duża, uważa się, że jednorazowa aplikacja emolientów na skóre maleństwa wystarcza zaledwie na około sześć godzin. Dlatego też całe ciało dziecka powinno się smarować dwa, trzy, a nawet cztery razy dzienne, oczywiście w dość regularnych odstępach czasowych.

Zbyt długa przerwa w smarowaniu suchej skóry atopowej może bowiem doprowadzić do tego, że zacznie nasilać się uciążliwy dla maluszka świąd

  Tak. Przede wszystkim chodzi o właściwy dobór ubranek. Powinny być one bawełniane oraz nie zawierać w sobie domieszki sztucznych tkanin. Ubranka powinny być też przewiewne. Należy również pamiętać o tym, że zarówno pościel w łóżeczku, jak i kocyki do wózka, powinny być w przypadku niemowlęcia z atopowym zapaleniem skóry wykonane z naturalnych materiałów. Warto też pamiętać o tym, że skóra atopowa jest bardzo wrażliwa na różnego rodzaju środki chemiczne do prania i zbyt mocne preparaty mogą wywoływać zaostrzenie zmian skórnych.

Dlatego też niemowlęta  z atopowym  zapaleniem skóry powinny mieć prane ubranka i pościel w delikatnych płynach przeznaczonych specjalnie dla skóry alergicznej

Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz