Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak dbać o beton?

Jak dbać o beton?

Beton jest rodzajem podłoża, które po pewnym czasie niszczeje i przejawia skłonności do erozji.

Bardzo istotnym zabiegiem jest impregnowanie betonu, które ma za zadanie uchronić go przed zgubnym wpływem wilgoci.

Jak działa impregnat do betonu na zewnątrz?

Jago zadaniem jest ochrona powierzchni pionowych i poziomych prze wpływem wilgoci. Co ważne, w przeciwieństwie do lakieru, nie zmienia on w żaden sposób barwy i wyglądu zabezpieczanej powierzchni. Wnika w beton, niwelując drobne rysy i uszkodzenia. Jest wygodny w zastosowaniu, nakładać go można przy pomocy pędzla, szczotki, wałka czy metodą natryskową. Najlepszy efekt daje zastosowanie więcej niż jednej warstwy impregnatu. Dość szybko schnie, po wyschnięciu nie lepi się, zapobiega powstawaniu grzybów i porostów.

Co ważne, zastosowanie preparatu impregnującego zwiększa wytrzymałość mechaniczną podłoża oraz zwiększa jego mrozoodporność.

Jeśli planujemy zmienić kolor powierzchni betonowej, niezbędna staje się farba do betonu. Odcieni do wyboru jest wiele, z pewnością każdy znajdzie taki, który najbardziej mu odpowiada. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kolory tego samego producenta dowolnie ze sobą mieszać w poszukiwaniu idealnego koloru.

Jak stosować farbę do betonu?

Najlepiej nakładać ją na podłoże uprzednio przygotowane. Powinno być ono czyste, bez śladu poprzedniej farby i tłustych zanieczyszczeń. Powierzchnia powinna być chropowata, w celu zapewnienia lepszej przyczepności.

Farbę najlepiej jest nakładać w temperaturze otoczenia wynoszącej od 15 do 25 stopni Celsjusza, przy czym świeżej powłoki nie należy wystawiać na działanie deszczu czy mrozu.

Pierwsze malowanie można wykonać farbą rozcieńczoną z wodą w stosunku 3:1, drugą powłokę nakłada się już bez rozcieńczania.
Farbę można nakładać pędzlem, wałkiem lub za pomocą natrysku.

Podsumowując, czy przy wyborze impregnatu czy farby do betonu, należy wybierać środki sprawdzonych producentów i wysokiej jakości. tylko wtedy mamy pewność, że efekt końcowy przeprowadzanych prac będzie satysfakcjonujący.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz