Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak dobrać odpowiednią twardość materaca do spania

Wybierając materac, na którym będziemy spać trzeba bardzo dużą uwagę zwrócić na swoje indywidualne potrzeby, gdyż ma być on wygodny przede wszystkim dla nas, a nie dla innych osób.

Wybierając optymalny materac dla siebie mamy pewność, że podczas snu nie tylko będziemy się czuć komfortowo, ale również będzie on bezpieczny dla naszego kręgosłupa, ponieważ nie narazi go na żadne przeciążenia zapewniając mu odpowiednie podparcie w każdym punkcie.

Odpowiedni materac

ŁóżkoMaterace do spania nijak się jednak mają do codziennych zakupów, dlatego mało kto wie jak dobrać go w odpowiedni sposób. Pierwszy punkt, na który należy zwrócić uwagę jest twardość materaca. Nie powinien być on ani za miękki, ani za twardy. Najlepiej więc wybrać ten, który jest oznaczony jako średnio-twardy. Odpowiednią twardość możemy wybrać na podstawie małego testu. Układając się na boku na materacu linia kręgosłupa musi być prosta, w przeciwnym razie możemy się nawet narazić na niedokrwienie kończyn, a to z pewnością zaburzy komfort snu. Materac należy również sprawdzić leżąc na wznak, kiedy to kręgosłup w odcinku lędźwiowym nie powinien ani dociskać materacu, ani być wysoko nad nim.

Różne rodzaje twardości

ŁóżkoPrzyjęta metryka pokazuje, że twardość H1 jest dla dzieci, H2 dla ludzi o wadze poniżej 80kg, H3 dla ludzi ważących ponad 80kg, a H4 są już bardzo twarde i mogą być jedynie wygodne dla osób bardzo otyłych. Chcąc mieć trwały materac na lata trzeba przygotować się na wyższe koszty. Najlepszym materiałem jest lateks, który jest bezapelacyjnie lepszy od pianki poliuretanowej kosztującej parę razy mniej. Najtrudniej jest wybrać optymalne materace do spania dla dwójki osób, ponieważ mężczyzna zazwyczaj jest kilka kilogramów cięższy od swojej wybranki w ten sposób dla jednego z nich materac może być odpowiedni, natomiast dla drugiego za twardy albo za miękki. Osoby, u których stwierdzono jakiekolwiek schorzenia kręgosłupa nie powinny kierować się jedynie własnymi odczuciami, ale muszą skonsultować wybór najlepszego dla siebie materaca z ortopedą, który posiada na ten temat fachową oraz przydatną wiedzę.

poznaj ofertę –

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz