Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak dobrze wybrać żyrandol?

Jak dobrze wybrać żyrandol?

Jak dobrze wybrać żyrandol?Nieodzownym elementem wystroju wnętrz mieszkalnych jest oświetlenie. W większości naszych mieszkań nie może zabraknąć zamontowanego na środku pomieszczenia żyrandola. Od tego, jaki żyrandol wybierzemy zależy, czy będzie on jedynie oświetlał pomieszczenie, czy będzie też jego dekoracją. Jeżeli zależy nam na tym, aby pełnił on obie te funkcje postawmy na żyrandole stylowe.

Zapalenie światła

Kiedy wieczorem wchodzimy do pokoju, pierwszą czynnością, którą robimy jest zapalenie światła. Nasz wzrok, a także wzrok naszych gości kieruje się w tym momencie ku górze, w kierunku żyrandola. Jest on więc swoistą wizytówką naszego mieszkania. Jaki żyrandol warto wybrać, aby nasz salon wyglądał wyjątkowo atrakcyjnie? W sklepach mamy mnóstwo żyrandoli wykonanych z przeróżnych materiałów, o różnej wielkości i zróżnicowanej ilości żarówek. Jeżeli chodzi o materiał, z którego wykonuje się żyrandole to do wyboru mamy żyrandole kryształowe, drewniane, mosiężne, z tworzyw sztucznych, szklane oraz papierowe. Te stylowe to najczęściej wieloramienne żyrandole kryształowe lub mosiężne. Mimo, że wielu osobom kojarzą się z przepychem pałacowych sal balowych, to doskonale sprawdzają się także i dzisiaj. Równie dobrze prezentują się w wysokich, obszernych loftach, jak i w nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Zobacz również:

Kształt i rozmiary

Wybierając żyrandol, powinniśmy kierować się nie tylko swoim poczuciem smaku, ale także wielkością pomieszczenia. Im pomieszczenie ma większy metraż, tym większy żyrandol możemy wybrać. Wieloramienne żyrandole z dużą ilością żarówek znacznie lepiej oświetlą duże pomieszczenie niż ładny, ale niewielki żyrandol. Z kolei taki wieloramienny żyrandol zawieszony w zbyt małym pomieszczeniu będzie robił na nas i odwiedzających nas gościach mocno przytłaczające wrażenie. Jeżeli mamy problemy z wybraniem idealnego żyrandola, zastanówmy się, czy nie warto poradzić się architekta wnętrz.

Żyrandole są obecne w naszych mieszkaniach od wielu lat. Te pierwsze pojawiły się jeszcze zanim zaczęto do oświetlania wykorzystywać elektryczne żarówki.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz