Jak napisać list do Mikołaja?

Jak napisać list do Mikołaja?

Grudzień to wyjątkowy czas, na który szczególnie czekają dzieci. Powodem tego są przede wszystkim święta i oczekiwanie na przyjście św. Mikołaja. Wiele maluchów pisze wcześniej list, w którym wspomina o swoich największych marzeniach. Jak przygotować z dzieckiem taką przesyłkę?

Listy do Mikołaja przyjmują zwykle tradycyjną formę na kartce papieru, choć zdarzają się także wersje elektroniczne. Młodsze dzieci z reguły korzystają z pomocy dorosłych lub tworzą własnoręczne rysunki, wycinanki, wyklejanki czy kolaże. Starsze piszą już same, choć często pod nadzorem dorosłych, którzy bardzo chcą zapoznać się z treścią wiadomości. Oczywistym jest, że listy do Mikołaja zawierają przede wszystkim spis prezentów, warto jednak, by dziecko nie skupiało się tylko i wyłącznie na tym. Należy więc przypomnieć maluchowi, by nie zapomniał o zwrotach grzecznościowych czy pozdrowieniach. Ważne jest też, by dziecko wkładało w listy do Mikołaja jak najwięcej własnej inwencji twórczej i kreatywności.

Rodzic powinien być tu jedynie pomocnikiem, a nie wykonawcą i autorem całości

Można również zasugerować młodemu człowiekowi, by wspomniał o tym, czy był grzeczny i jakie pozytywne rzeczy robił w ciągu mijającego roku. Pozwoli to utrwalić dziecku, że prezenty są nagrodą za jego dobre zachowanie i że z pewnością na nie zasłużyło.

Jeśli chodzi o spis wymarzonych prezentów, tu również można z dzieckiem porozmawiać o tym, co tak naprawdę jest mu potrzebne. Wiele maluchów w przypływie chwili i emocji potrafi wyrecytować pokaźną ilość rzeczy, które pragnie dostać.

Dobrze więc przeanalizować z kilkulatkiem, co jest rzeczywiście jego marzeniem, a co mniej ważne

Na koniec warto zadbać o ładną kopertę, którą można ozdobić, np. obrazkiem, naklejką czy brokatem. Ważne też, by uczyć dziecko, iż listy do Mikołaja (podobnie jak do każdego innego) wymagają staranności i ładnego wykonania z uwagi na szacunek do odbiorcy.

A gdzie adresować listy do Mikołaja? Opcji jest kilka. Można wpisać jego oficjalny adres w Finlandii lub po prostu położyć na parapecie albo przekazać pomocnikom Mikołaja, czyli rodzicom.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *