Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak napisać list do Mikołaja?

Jak napisać list do Mikołaja?

Grudzień to wyjątkowy czas, na który szczególnie czekają dzieci. Powodem tego są przede wszystkim święta i oczekiwanie na przyjście św. Mikołaja. Wiele maluchów pisze wcześniej list, w którym wspomina o swoich największych marzeniach. Jak przygotować z dzieckiem taką przesyłkę?

Listy do Mikołaja przyjmują zwykle tradycyjną formę na kartce papieru, choć zdarzają się także wersje elektroniczne. Młodsze dzieci z reguły korzystają z pomocy dorosłych lub tworzą własnoręczne rysunki, wycinanki, wyklejanki czy kolaże. Starsze piszą już same, choć często pod nadzorem dorosłych, którzy bardzo chcą zapoznać się z treścią wiadomości. Oczywistym jest, że listy do Mikołaja zawierają przede wszystkim spis prezentów, warto jednak, by dziecko nie skupiało się tylko i wyłącznie na tym. Należy więc przypomnieć maluchowi, by nie zapomniał o zwrotach grzecznościowych czy pozdrowieniach. Ważne jest też, by dziecko wkładało w listy do Mikołaja jak najwięcej własnej inwencji twórczej i kreatywności.

Rodzic powinien być tu jedynie pomocnikiem, a nie wykonawcą i autorem całości

Można również zasugerować młodemu człowiekowi, by wspomniał o tym, czy był grzeczny i jakie pozytywne rzeczy robił w ciągu mijającego roku. Pozwoli to utrwalić dziecku, że prezenty są nagrodą za jego dobre zachowanie i że z pewnością na nie zasłużyło.

Jeśli chodzi o spis wymarzonych prezentów, tu również można z dzieckiem porozmawiać o tym, co tak naprawdę jest mu potrzebne. Wiele maluchów w przypływie chwili i emocji potrafi wyrecytować pokaźną ilość rzeczy, które pragnie dostać.

Dobrze więc przeanalizować z kilkulatkiem, co jest rzeczywiście jego marzeniem, a co mniej ważne

Na koniec warto zadbać o ładną kopertę, którą można ozdobić, np. obrazkiem, naklejką czy brokatem. Ważne też, by uczyć dziecko, iż listy do Mikołaja (podobnie jak do każdego innego) wymagają staranności i ładnego wykonania z uwagi na szacunek do odbiorcy.

A gdzie adresować listy do Mikołaja? Opcji jest kilka. Można wpisać jego oficjalny adres w Finlandii lub po prostu położyć na parapecie albo przekazać pomocnikom Mikołaja, czyli rodzicom.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz