Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak pomalować pokój we wzory?

Jak pomalować pokój we wzory?

Jak pomalować pokój we wzory? Jakie wzory malowania ścian wybrać? Z ich pomocą można wnętrzu nadać całkiem nowego oblicza i charakteru. Jak to zrobić?

Swoją kreatywność można pokazać przez pomalowanie ścian we wzory np. pasy. Nie jest to wbrew pozorom bardzo trudne. Polega przede wszystkim na zestawieniu ze sobą kontrastujących ze sobą odcieni. Da to ciekawy, ale delikatny efekt wizualny. Do pracy trzeba przygotować farbę pod kolor bazowy (najlepiej wybrać raczej neutralny odcień) oraz farby do stworzenia wzorów. Przyda się również średniej wielkości pędzel oraz sznurek i kreda.

Farba bazowa

Na samym początku na ścianę trzeba nałożyć dwie warstwy farby bazowej. Będzie ona pełniła funkcję niejako płótna, na które zostaną namalowane pasy. Należy do tego przystąpić bardzo precyzyjnie, gdyż farba musi zostać nałożona równomiernie. Następnie przy użyciu kredy można na ścianie nanieść szerokość planowanego wzoru, czyli jego początek i koniec. Wartość ta jest kwestią indywidualną.

Malowanie wzoru

Kredą należy zaznaczyć dwa miejsca w poziomie. Najlepiej użyć kredy w odcieniu zbliżonym do farby, która zostanie wykorzystana do namalowania wzoru. Będzie ją wówczas o wiele łatwiej zamalować. Sznurek z kolei pomoże zaznaczyć wzór. Wystarczy rozpiąć go i przyczepić taśmą do ściany i przejechać kredą po całej jego długości. Gdy sznurek zostanie naciągnięty na ścianie pozostanie ślad po kredzie. Znacznie ułatwi to dalszą pracę. Kroki te należy powtórzyć tworząc linie w ustalonej wcześniej odległości.

Później można już przystąpić do samego procesu malowania wzoru. Na pędzel nie wolno nabierać zbyt dużej ilości farby. Ruchy z kolei powinny być długie, wzdłuż wcześniej wyznaczonych linii. Nie należy przy tym zbyt mocno przyciskać pędzla – najlepiej jeśli efekt będzie delikatny. Na ścianie może pojawić się w zasadzie dowolna liczba kolorów, jest to bowiem kwestia gustu. Można także postawić na pędzle o różnej szerokości, co da na ścianie z pewnością ciekawy rezultat. Trzeba tylko pilnować by wszystkie linie były poziome.

Zobacz też, jak pomalować pokój we wzory pasów.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz