Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak producenci mebli oszczędzają na produkcji

Każdy z nas z pewnością zastanawiał się jak to jest możliwe, że meble z Ikei lub innego wielkiego supermarketu mogą być tak tanie. Odpowiedź jest bardzo prosta. Właściciele tak wielkich sklepów sieciowych oszczędzają głównie na produkcji. Masowa produkcja drzwi na wymiar warszawa pozwala zaoszczędzić im głównie na kosztach stałych, które każdego miesiąca są takie same.

Więc, jeżeli firma produkuje większą partię mebli niż zazwyczaj to koszt wyprodukowania jednego kompletu będzie niższy niż wtedy, gdy produkuje się ich mniej. Mali producenci oczywiście mają niższe koszty stałe, jednak stosunkowo one są wciąż wysokie i trudno jest o to, aby pod tym względem konkurować z korporacjami. Wykonując meble warszawa giganci oszczędzają także na materiałach, które często okazują się niższej jakości niż te, których używają firmy wytwarzające meble na zamówienie warszawa dla indywidualnych klientów.

Garderoba

Jak producenci mebli oszczędzają na produkcjiDla porównania garderoby zakupione w Ikei zaczną się rozpadać po kilku miesiącach. Zawsze wyjdzie jakaś śrubka lub wybije się gwóźdź przytrzymujący tylną pilśnię. Mały producent mebli warszawa nie mógłby pozwolić, aby jego meble, które kosztowały sporo pieniędzy zaczęły się rozpadać po kilkunastu miesiącach użytkowania. Muszą być one solidne i trwałe tak jak meble wytwarzane kilkadziesiąt lat temu. Wiele z nich do dnia dzisiejszego jest w świetnym stanie, a to głównie za sprawą tego, że były wykonywane z drewna, a nie sklejek lub innych podobnych materiałów. Kolejną typową cechą sprawiającą, że Ikea ma niższe ceny jest to, że zakupione tam zestawy trzeba poskładać sobie samemu.

Samemu czasem lepiej

Jak producenci mebli oszczędzają na produkcjiOczywiście mamy do dyspozycji pracownika sklepu, który może to zrobić, ale to kosztuje jednak sporo pieniędzy i nie jest to zbyt opłacalne posunięcie. Lepiej się jest samemu pomęczyć godzinkę lub dwie z szafą niż płacić za taką usługę sto złotych. Oszczędzić można także na dodatkach oraz pewnych udogodnieniach. Dla przykładu w sieciowych meblach ciężko znaleźć zastosowane nowinki technologiczne. Nowoczesne meble kuchenne powinny mieć dodatkowe podświetlenie oraz możliwość przymontowania do nich takich urządzeń jak zmywarka lub piekarnik pod zabudowę.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz