Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak przekonałam się do zakupów w sieci?

Jak przekonałam się do zakupów w sieci?Nigdy nie byłam zwolenniczką zakupów przez internet. Zakupy online były dla mnie zawsze takim trafem w ciemno. Nie mogłam sprawdzić, dotknąć lub wypróbować danej rzeczy, co stanowiło dla mnie istotny aspekt każdych zakupów. Zakupy w sieci nie spełniały tego oczekiwania. No dobra, przypadku zakupów internetowych mogłam polegać na opinii, zdjęciach lub czasami filmikach jednak i to nie spełniało moich oczekiwań. Wszystko to wydawało mi się, że zawsze nie wystarczało na tyle, bym mogła się przełamać.

Zmiana zdania

Jednak moje postrzeganie zakupów w sklepie internetowym zmieniła moja najbliższa przyjaciółka. Jest to kobieta oswojona z technologią, wychodząca naprzód rozwiązaniom technicznym. Gik technologiczny i kobieta sukcesu w jednym, tak można by ją podsumować. Zawsze jak się z nią widywałam, miała jakieś dla mnie nowinki. Łatwo robiła na mnie wrażenie, bo w tej sprawie błam laikiem. Podczas jednego z naszych ulubionych spotkań w kawiarni musiała kupić laptop. Decyzje tą podejmowała już od dłuższego czasu, dlatego bez wahania wyszukała sklep internetowy, w którym złożyła zamówienie. Byłam zdziwiona. Byłam wręcz zszokowana, jak może sobie tak pozwalać na szybkie i niesprawdzone w moim mniemaniu zakupy. Poinstruowała mnie, jak dokonała porządnego researchu, zanim zrobiła zakupy.

Jak robić sprawnie zakupy w sieci?

Po pierwsze wyszukiwała wszystkie atrakcyjne dla niej modele, które spełniały jej oczekiwania. Po drugie znalazła sklepy stacjonarne, które oferowały te same laptopy tylko drożej niż przez internet. Udała się do tych sklepów. Przetestowała wybrane modele, po czym wróciła już z gotową listą zalet i wad każdego laptopa. Potem sprawdzała oferty w internecie w polecanych sklepach. Poinformowała mnie również że każdorazowo dokonuje zakupu z przesyłką kurierską bez wcześniejszej opłaty z góry. Przy kurierze sprawdza zawartość i działanie ogólne sprzętu, a potem płaci. Teraz mając taką instrukcję obsługi, kupuję większość niezbędnych mi rzeczy przez internet. Przyjaciółce zaś jestem niezmiernie wdzięczna za poradę i pokazanie mi sposobu na tańsze i bezpieczne zakupy internetowe.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz