Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak przemycać bakalie do naszej diety?

Jak przemycać bakalie do naszej diety?

Bakalii naprawdę nie trzeba przemycać do naszej diety, ponieważ w swojej naturalnej, nieprzetworzonej postaci po prostu dobrą przekąską. Mówiąc o nieprzetworzonej postaci ma się oczywiście na myśli sklep internetowy z bakaliami i to, co posiada on na swoich półkach sklepowych, naturalnie tych wirtualnych. Suszone rodzynki, pojedyncze orzechy czy inne elementy składające się na bakalie można po prostu brać do reki i się nimi rozkoszować. Nawet tymi, które mają formę wiórków. Jest to zdrowe i polecane, byle tylko nie w nadmiarze.

W praktyce jednak bieganie z suszonymi figami to nie jest najlepszy pomysł. Znacznie lepiej jest przekopać sklep internetowy z bakaliami i wymyślić sposób na to, by bakalie w nim znalezione trafiły w jakieś ciekawe miejsca.

Sałatki

Nasza kuchnia nie oferuje raczej zbyt wielu przepisów, w których znalazły by się bakalie. Nie dotyczy to tylko wypieków, ale warto jest poszukać także poza kategoria słodyczy. Jednym z najbardziej interesujących pomysłów są tutaj z pewnością sałatki. Istnieje naprawdę sporo możliwości. Za najlepsze sałatki z bakaliami uchodzą te, do których dodaje się pistacje, ale można korzystać też z nerkowców i z pinii.

Makarony

Inny interesujący pomysł na bakalie to potrawach to bakalie dodawane do makaronów. Czasami są to bardziej złożone potrawy, ale w wielu przypadkach można też po prostu dosypać bakalie wprost do makaronu i w ten sposób powstaje potrawa. Najczęściej dosypuje się orzechy pistacjowe i pinie, ale można też skorzystać chociażby z nerkowca.

Mięso

Bardzo dużo bakalii daje się do mięs, zwłaszcza faszerowanych. Rodzynki, śliwki i morele to dość częsty dodatek także u nas, ale warto pomyśleć o daktylach i figach. Można próbować też z orzechami, które świetnie nadają się na panierki. Panierki w zasadzie mogłyby zasługiwać na soch własny temat, ponieważ większość bakalii w postaci wiórków. Nie trzeba tutaj wcale żadnych specjalnych przepisów. Wystarczy tylko przygotować zwykła panierkę i dodać do niej na chybił-trafił jakieś bakalie, by stworzyć coś ekscytującego.

Ziarna znajdziesz na stronie

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz