Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak urządzić pokój dla dzieci

Jak urządzić pokój dla dzieciPokój dla dzieci jest szczególnym wyzwaniem nie tylko dla rodziców ale i projektantów wnętrz. Wszystko zależy od tego jak małe jest dziecko, ponieważ dla niemowlaka pokój aranżuje się nieco inaczej niż dla przedszkolaka.

Przede wszystkim ilość mebli, a także potrzebnych przedmiotów różni się od siebie. Wyposażenie pokoju zależne jest również od tego, jakiej wielkości jest pokój a także co może się w nim zmieścić. Małe dzieci śpią jeszcze w łóżeczkach dlatego aranżacja jest bardzo delikatna, typowa dla niemowlaka. Wszystko jest dekorowane w jasnej tonacji, a ściany malowane są na kolory kremowe, żółte, białe jak również delikatne niebieskie. 

Dekoracje i oświetlenie dziecięcego pokoju

Mogą być na nich małe kwiatki czy też inne drobne elementy ponieważ pokój niemowlaka jest zazwyczaj przyjemny dla oka i przede wszystkim maluch musi się tam czuć bezpiecznie. Oprócz jasnych ścian montuje się przyjemne oświetlenie tak aby dziecko swobodnie się tam czuło. W miarę jak dziecko rośnie to aranżacja pokoju zmienia się na zupełnie inną. Obecnie są również większe możliwości niż kiedyś, ponieważ są farby Dulux którymi można pomalować ściany a dziecko może po takich ścianach rysować kredkami. Są to specjalne farby przeznaczone po pokoju dziecięcego, zmywalne dzięki czemu rodzice nie mają obaw że malowidła dzieci już tak pozostaną. Jeśli natomiast nie wiecie albo jak urządzić pokój zapraszamy do naszego poradnika

Jakie kolory lubią dzieci?

Przedszkolaki bardzo lubią żywe i nasycone kolory, ponieważ kojarzą się im z bajkami, opowieściami, a także ulubionymi postaciami. Tak również wyglądają ich pokoje, specjalnie zaaranżowane pod te historie. Na ścianach mogą być nie tylko różne kolory, wzory, a także tapety, rysunki, a nawet naklejki. Farby Dulux są na tyle odporne że można na takiej ścianie dokonać zmian bardzo często a nie będzie widać żadnych śladów. Jest to rola tak dobrej jakości farby ponieważ jej właściwości pozwalają na to, aby móc ścianę upiększać wedle własnego uznania. Dla chłopców maluje się ściany na zielono, fioletowo, niebiesko. Natomiast dla dziewczynek zazwyczaj na żółto, różowo, czerwono czy też kremowo. Dzieci mogą mieć ściany wyjątkowo kolorowe, dlatego te kolory są tak różnorodne.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz