Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak urządzić pokój gościnny?

Jak urządzić pokój gościnny?

Pokój gościnny przydaje się w wielu sytuacjach. Kiedy odwiedza nas rodzina, kiedy wpadną znajomi lub odwiedzi nas koleżanka córki. Jak go urządzić, aby był funkcjonalny?

Jak urządzić pokój gościnny?Jeśli posiadamy osobny pokój, który możemy przeznaczyć jedynie na to, by był do dyspozycji gości, sprawa nie jest zbyt trudna. Należy do niego wstawić łóżko, możliwie kanapę rozkładaną, która pomieści dwie osoby.

Przyda się także szafa, najlepiej z szufladami, w której dobrze przechowuje się bieliznę. Świetnie, jeśli wygospodarujemy miejsce na stolik lub szafki nocne. Możemy także pomyśleć o telewizorze. Oczywiście nie możemy zapomnieć o ozdobach – w tym celu świetnie sprawdzą się poduszki, koce i inne tego typu bibeloty, które ocieplą wnętrze.

Często zapominamy o tych dodatkach i pokoje gościnne wydają się zimne i bez duszy – a przecież zależy nam na tym, aby odwiedzający nas przyjaciele czuli się u nas jak najlepiej.

Nie każdy jednak ma możliwość wygospodarowania osobnego pomieszczenia jedynie na potrzeby gości. Dlatego często w mieszkaniach trzypokojowych lub w domach, pokój dla gości spełnia także inną funkcję – na przykład pokoju z kinem domowym.

Zobacz także:

W takim przypadku świetnie sprawdzają się narożniki z funkcją spania, które w ciągu dnia służą jako wygodne i przestronne siedzisko, a w nocy mogą być wygodnym łóżkiem dla odwiedzających nas gości.

Jeśli nie mamy możliwości wstawienia szafy do takiego pomieszczenia, możemy pomyśleć o małej i zgrabnej komodzie, w której będzie można rozmieścić rzeczy.

Pamiętajmy, że pokój dla gości musi zapewniać maksymalnie dużo prywatności i w miarę możliwości nie powinien być pokojem przechodnim. Oczywiście nie zawsze to się da zrealizować, zwłaszcza w mieszkaniach, jednak można to mieć na uwadze planując rozmieszczenie pomieszczeń w domu.

Zbytkiem, na który mało kto może sobie pozwolić, jest osobna łazienka dla gości, jednak nie zdecydowanie nie jest to konieczne, jeśli gościmy znajomych czy rodzinę zaledwie kilka razy w roku.

Reasumując: najważniejsze jest zorganizowanie wygodnego noclegu, najlepszy będzie narożnik z funkcją spania i mebla, w którym gość będzie mógł pozostawić swoje rzeczy.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz