Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak wybrać drzwi do mieszkania

Jeżeli właśnie stoimy przed decyzją wymiany wszystkich drzwi w naszym mieszkaniu, to przed nami nie lada wyzwanie. Takie przedsięwzięcie wiąże się ze sporymi kosztami, a zły wybór może mieć swoje konsekwencje w codziennym użytkowaniu. Jak zatem dobierać drzwi i gdzie je kupować?

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z oferty marketów budowlanych. Tam drzwi dostępne są praktycznie od ręki. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że tak zakupione drzwi niekoniecznie muszą pasować do naszych futryn, a ich przerobienie wcale nie jest prostą sprawą. Dlatego też, warto zaufać specjalistom i wybrać drzwi na wymiar. Co dzięki temu zyskamy?

Dopasowane drzwi

Przede wszystkim będziemy mieli pewność, że wszystkie drzwi dopasowane są do naszych pomieszczeń. Jeżeli mieszkamy w bloku z wielkiej płyty, to na pewno niejednokrotnie przekonaliśmy się, że nie ma mowy o czymś takim jak standardowy wymiar. Nawet jeżeli jedne drzwi mają szerokość 80 centymetrów, to inne mogą mieć już wymiar 81 centymetrów. Jeżeli zaprosimy do siebie fachowca, to ten dokona niezbędnych wymiarów i złoży zamówienie na drzwi, które będą pasowały do naszych otworów.

Dobór futryn

Kolejną zaletą wyboru specjalistycznej firmy jest pomoc w doborze futryn. I tak na przykład, teraz najbardziej popularne są drewniane ościeżnice. Można je dopasować pod kolor skrzydła drzwiowego i można je dobrać do konkretnych drzwi. Ekspert podpowie nam także jakie maskownice wybrać i czy w ogóle będą one nam potrzebne. W tym miejscu warto jeszcze zaznaczyć, że korzystając z usług firmy będziemy mogli liczyć również na profesjonalny montaż. Założenie nowych ościeżnic i drzwi nie jest najprostszą sprawą i wymaga to sporego doświadczenia. Jeżeli zabralibyśmy się za to sami, to możemy utracić gwarancję na drzwi. W ramach podsumowania należy dodać, że wybierając drzwi kierujmy się kolorem stolarki okien, kolorem podłóg lub ścian. Przemyślmy kwestię otwierania drzwi i wentylacji pomieszczeń. Inne skrzydła wybierajmy do pokoju, a inne do łazienki. Zwracajmy także uwagę na jakość i sposób montowania zawiasów.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz