Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Sztuka w nowoczesnej odsłonie

Jak wybrać lampkę na biurko?

Lampy biurkowe są tematem, który nie wydaje się być skomplikowany. Jeśli spojrzeć na niego tylko w najbardziej prostym ujęciu, na pewno nie można mu zarzucić większej złożoności.

W praktyce jednak bardzo łatwo jest rozpoznać biurko, przy którego komponowaniu wzięte były pod uwagę kwestie oświetlenia od tego, przy którym postawiono lampkę na biurko, ponieważ jej konstrukcja wydawała się właścicielowi tej przestrzeni roboczej przeurocza.

Ważna kwestia

Poruszona zostaje tutaj bardzo ważna kwestia, ponieważ biurko to przestrzeń robocza i lampki na biurko to narzędzie pracy, a nie ozdoba. Ozdoba oczywiście też, ale w praktyce lampy biurkowe należy w pierwszej kolejności traktować jako użyteczny element wyposażenia pomieszczenia, a dopiero potem zastanawiać się, jak wyglądają. Nie jest to wcale żadna strata estetyczna, ponieważ szerokość oferty znajdującej się na rynku jest w zupełności wystarczająca, by do każdej funkcji dobrać odpowiednią estetykę. W dużych sklepach z lampami, wybór lampek biurkowych potrafi być naprawdę imponujący:

Trzeba tutaj też koniecznie rozumieć, że lampki na biurko nie są jedynym elementem w tej układance.

Wykorzystanie lamp biurkowych

Jak wybrać lampkę na biurko?W zdecydowanej większości wykorzystanie lamp biurkowych będzie połączone z istnieniem jakiegoś rodzaju oświetlenia podstawowego dla całego pomieszczenia, naturalnego bądź sztucznego. Trzeba mieć to na uwadze, ponieważ odpowiednie wykorzystanie lam będzie oznaczało nie tyle samo oświetlenie, co doświetlenie miejsc o szczególnym znaczeniu dla podejmowanych przez nas działań. To rozróżnienie ma charakter kluczowy dla skutecznej aranżacji, ponieważ powoduje, że zaczynamy dobrze rozumieć funkcję tego elementu wyposażenia biura. Przekłada się to zazwyczaj na prawidłowe zidentyfikowanie konkretnych stref na biurku i przypisanie im odpowiednich czynności, po czym można realnie zidentyfikować potrzeby w zakresie oświetlenia i dobrać do nich właściwe rozwiązania szczegółowe. Rzadko oczywiście będzie istniała tylko jedna właściwa droga, ale wiele aranżacji opartych tylko na estetyce na pewno zostanie z miejsca odrzuconych ze względu na ich nieadekwatność wobec realnych potrzeb.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz