Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak wybrać meble do ogrodu

Meble ogrodowe mogą być zrobione z drewna, wikliny, rattanu, aluminium, kutego żelaza, technorattanu, łączone z plecionkami z włókien syntetycznych odpornych na zmiany pogody.

Meble do ogrodu, na balkon, taras wybieramy zauważając jakość materiału, z jakiego je wykonano, ich styl, gabaryty, trwałość. Sprawdzamy komfort siedzenia i leżenia. Wybieramy w ogrodzie odpowiednie miejsce, najlepiej utwardzone, jeżeli chcemy ustawić stół i krzesełka.

Meble ogrodowe

SzafkaOpracowane z drewna, wikliny, rattanu, aluminium, kutego żelaza, technorattanu, a także łączone z ażurowymi plecionkami z włókien syntetycznych odpornych na okoliczności atmosferyczne, tkaninami i poduchami. Rozmieszczamy je tak, by natura i otoczenie harmonizowały z technologią i materiałem. – Uwzględniamy też styl domu, tarasu, balkonu, ogrodu – radzi Lucyna Skała, architekt krajobrazu w rzeszowskim Centrum Ogrodniczym Zielony Klomb, która podpowie Czytelnikom, czym kierować się przy wyborze mebli. – Mało ważące sprzęty z tworzywa sztucznego, wikliny, rattanu powinno się chować na zimę wiec, jeśli nie posiadamy piwnicy, komórki to raczej kupmy dobrze zakonserwowane z trwałego drewna, kutego metalu, ocynkowanego żelaza i tym podobne. W otoczenie rustykalne harmonijnie wpisują się meble drewniane, rattanowe, wiklinowe.

Aluminium

ŁawkaNowoczesny i minimalistyczny ogród nie gorzej poczuje się z tworzywem aluminiowym, kutym żelazem albo innym sztucznym materiałem, chociażby z mebelkami z lekkiego lakierowanego polietylenu odpornego na promieniowanie UV, wilgoć, temperaturę, a też łatwych do utrzymania w czystości. Sprzęty ogrodowe plastikowe i innych tworzyw sztucznych – coraz popularniejsze – szczególnie te produkowane z materiałów o wyższej jakości, w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej. Kto nie ufa własnym gustom nie popełni błędu – zdaniem architekta – decydując się na meble drewniane pasujące do większości ogrodów i preferowanego typu. Pani Lucyna doradza ażeby tylko wybrać odpowiednią formę, od prostych, przyszłościowych po bardziej wymyślne, podrzeźbiane, ciosane, rustykalne pozwalające udomowić ogród, wprowadzić swojski i przytulny klimat.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz