Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jak wybrać odpowiednie łóżko i pościel

Jak zapewniają sami lekarze odpowiednia ilość godzin snu, czyli co najmniej siedem w ciągu doby gwarantuje podwyższenie odporności organizmu i unikanie typowych schorzeń, takich jak chociażby przeziębienia.

Aby było to możliwe należy nie tylko wygospodarować sobie odpowiednią ilość czasu na sen, ale także zapewnić sobie odpowiednie miejsce w którym spokojnie można będzie się wyspać. Chodzi oczywiście o odpowiednie dobranie łóżka, które spełniać powinno wszystkie nasze wymagania, każdy z nas może mieć je nieco inne, osobną kwestią są także specjalistyczne łóżka wyposażone w materace dla osób na przykład ze schorzeniami kręgosłupa.

Materac

Funkcjonalne meble do sypialniNajważniejszym elementem łóżka w znacznym stopniu pozostaje oczywiście materac, ale nie tylko, sporo uwagi należy także poświęcić temu jak wygląda stelaż, który jest odpowiedzialny nie tylko za odpowiednie ułożenia materaca, ale także za jego prawidłową pracę podczas użytkowania łóżka. Powinien on zapewniać należytą wentylacje materaca. W ostatnim czasie często wybierane są stelaże elastyczne które zapewniają o wiele większy komfort jeśli chodzi o użytkowanie łóżka. Tak samo ważna jak materac jest pościel której używamy. Najlepszym wyborem obecnie wydają się być pościele wykonywane z naturalnych materiałów, chociażby wełny, pościel taka zapewnia należytą izolację termiczną, zarówno w cieplejsze jak i chłodniejsze dni, co jest jej niewątpliwą zaletą.

Nowoczesna pościel

WnętrzaW przeciwieństwie do staromodnych grubych pierzyn nowoczesna pościel jest zwykle dosyć lekka, dotyczy to także poduszki, która powinna gwarantować odpowiednie ułożenie głowy podczas snu. Osoby które zmagają się z problemami ze swoim kręgosłupem mogą oczywiście pomyśleć o specjalnie zaprojektowanych poduszkach. W sporym stopniu komfort snu uzależniony jest właśnie od tego jakiego rodzaju pościeli używamy. Należy także pamiętać o tym, że zarówno pościel jak i sam materac powinny być z odpowiednią częstotliwością wymieniane, jeśli chodzi o materace to nie powinien być to okres dłuższy niż kilka lat, dobrym sposobem radzenia sobie z zarazkami i pasożytami, głównie roztoczami jest próżniowe pranie pościeli.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz