Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak zamontować drzwi harmonijkowe?

Jak zamontować drzwi harmonijkowe?

Rynek wtórny jest pełen mieszkań do remontu. Czasami rozmieszczenie pomieszczeń w takich domach bywa niewygodne lub niefunkcjonalne dla nowych właścicieli, którzy decydują się na dodatkowe odseparowanie dwóch pomieszczeń.

Ze względu na nietypowy otwór lub złe usytuowanie, nie zawsze jest możliwe dopasowanie tradycyjnego skrzydła drzwiowego.

Można dopasować

Jak można rozwiązać ten problem? Najlepiej zastosować drzwi harmonijkowe. Dzięki łamanej konstrukcji drzwi harmonijkowe można dopasować do nietypowych otworów. Zarówno w otwory mniejsze, niż standardowe, jak i większe, można dopasować odpowiednie skrzydło. Różnica pomiędzy standardowym skrzydłem tradycyjnym a otworem może wynosić od kilku na kilkunastu centymetrów, a w przypadku zastosowania skrzydeł harmonijkowych mamy możliwość dopasowania ich wielkości do danego otworu.

Sprawdź: drzwi harmonijkowe cena

Niezbędne elementy

Jak zamontować drzwi harmonijkowe?Montaż drzwi harmonijkowych jest prosty. Nie wymaga to zastosowania specjalnych narzędzi czy poszerzania istniejącego otworu drzwiowego. Kompletny zestaw do montażu zawiera wszystkie niezbędne elementy, bez konieczności dokupowania jakichkolwiek dodatkowych szyn czy listew. W takim zestawie poza skrzydłem znajdują się między innymi prowadnica górna, próg z prowadnicą dolną czy korytko boczne umożliwiające zamknięcie drzwi. Sposobów osadzania takich drzwi jest kilka. Jeśli chcemy zamontować drzwi w starych futrynach możliwe jest ich osadzenie w tzw. „świetle” futryny lub w jej wręgu. Drzwi harmonijkowe można również zamontować w otworze, w którym nie ma futryn. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie drzwi do nietypowych miejsc ich montażu. Modernizując stare wnętrza i chcąc oddzielić od siebie pomieszczenia niektóre pomieszczenia, warto jest pomyśleć o zastosowaniu drzwi harmonijkowych. Ich specyficzna konstrukcja pozwala na dopasowanie skrzydła do różnych pomieszczeń tak, aby pozostały one funkcjonalne i estetyczne.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz