Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jaką lampę wybrać do kuchni?

Urządzanie kuchni może wydawać się prostym zadaniem, gdyż to pomieszczenie ma być przede wszystkim funkcjonalne, a niekoniecznie dopracowane w każdym szczególe. Jednakże każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że w ładnym, dobrze dopracowanym pod każdym względem pomieszczeniu jednak o wiele milej spędza się czas.

A ponieważ w kuchni chcąc nie chcąc jednak spędza się dużo czasu (zwłaszcza, jeśli jest ona połączona z jadalnią), to warto jednak zadbać o to, by wszystko do siebie pasowało i robiło dobre wrażenie.

Jaką lampę wybrać do kuchni?Jednymi z najbardziej niedocenianych dodatków są lampy. Wybiera się je raczej intuicyjnie i raczej stricte pod względem funkcjonalności. Mało kto dogłębnie analizuje, czy lepsze będą lampy wiszące do kuchni czy może raczej lampy sufitowe led. A może warto się nad tą kwestią bardziej pochylić? A może warto się zastanowić nawet nad tak prozaicznym wyborem jak wybór lampy?

Lampy wiszące do kuchni z pewnością bardziej pasować będą do pomieszczeń urządzonych w tradycyjnym, może nawet staroświeckim stylu. Oczywiście, jest to duże uproszczenie, ponieważ tak naprawdę zależy to nie tylko od typu, lecz również i od wyglądu. Jak się ktoś uprze, to i do bardzo nowoczesnego wnętrza znajdzie odpowiednią pod względem dizajnu lampę. Tego typu lampy mogą jednak być odrobinę kłopotliwe ze względu na zbierający się na nich kurz. Wyczyszczenie ich jednak nie powinno być zbytnim problemem – wystarczy wejść na drabinkę lub stołek i przetrzeć takie lampy ściereczką nawilżoną wodą oraz środkiem czyszczącym, a potem do sucha papierowym ręcznikiem.

Z pewnością nie ulega wątpliwości, że lampy sufitowe LED pod względem estetycznym najbardziej wpasują się we wnętrza urządzone w bardzo nowoczesnym stylu. Także i do kuchni urządzanych w stylu minimalistycznym na pewno będą świetnie pasowały. Są one również o wiele bardziej funkcjonalne z tego względu, że są wbudowane w sufit, nie wystają na zewnątrz, a więc nie zbiera się na nich kurz i nie trzeba poświęcać czasu na to, aby je raz na jakiś czas oczyścić.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz