Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jaką lampę wybrać do salonu?

Najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w naszych domach i mieszkaniach jest salon. Z reguły pełni on wiele funkcji, dlatego konieczne jest zamontowanie w nim kilku źródeł światła. Pojawia się jednak pytanie: jakie lampy wybrać do salonu?

Mosiężne lampy

Bardzo chętnie wybierane są lampy mosiężne. Do produkcji lamp mosiądz jest wykorzystywany od stuleci. Ma on bardzo wiele zalet. Wybierając lampę mosiężną możemy być pewni, że zachowa ona swoje walory estetyczne przez wiele długi lat. Taka lampa nie zostanie zniszczona przez korozję. Wszędzie tam, gdzie jest duże zawilgocenie powietrza, lampy mosiężne sprawdzają się idealnie. Do tego ich producenci oferują je w dwóch wersjach: z połyskiem i w wersji matowej. Z pewnością więc znajdziemy model lampy, który najlepiej będzie pasował do charakteru naszego salonu. W sklepach znaleźć można lampy mosiężne w bardzo różnym stylu, zarówno nowoczesne, jak również i stylowe. Bez trudu dopasujemy je do wyglądu salonu. Wybór lamp jest tak duży, że są wśród nich mosiężne żyrandole, lampy stojące, biurkowe, kinkiety i plafony. Lampy mosiężne są ponadczasowe. Sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym i klasycznym.

Konserwacja i czyszczenie

Ogromną zaletą lamp mosiężnych jest fakt, iż nie wymagają one wiele pracy, aby na długo zachowały swój piękny wygląd. Troska o nie ogranicza się jedynie do systematycznego wycierania z nich kurzu przy pomocy suchej ściereczki. Z czasem na lampach z mosiądzu może pojawić się zielonkawy nalot. Jeżeli chcemy go usunąć możemy sięgnąć po młyn do naczyń. Kilka kropli płynu należy dodać do ciepłej wody. Lampę delikatnie przecieramy ściereczką zamoczoną w wodzie, następnie spłukujemy i wycieramy lampę do sucha. Mosiężne lampy należy czyścić bardzo delikatnie.

Zobacz też: http://www.luxarte.com.pl

Mosiądz jest materiałem bardzo trwałym i eleganckim. Już nasi przodkowie chętnie wykorzystywali go do wytwarzania ozdób i przedmiotów codziennego użytku. Dzisiaj także w wielu naszych domach można spotkać wiele dekoracyjnych drobiazgów z mosiądzu. Są wśród nich także stylowe i nowoczesne lampy mosiężne.

 

 

 

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz