Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jaki jest najlepszy rozmiar materaca w łóżku

Wybór odpowiedniego materaca do sypialni nie jest łatwą sprawą, gdyż rynek zalany jest wieloma produktami o nikłej jakości. Zwykły człowiek bez pomocy fachowca nie odróżni dobrego wytworu od bubla, dlatego łatwo można popełnić błąd, którego się później będzie żałowało.

Na sam początek najlepiej zastanowić się nad rozmiarem materaca, jaki będzie nam potrzebny. Wiadome, że kupując materac do pokoju dziecięcego nie będzie on musiał być zbyt wielki. Jeśli dziecko jest jeszcze małe w zupełności wystarczy materac o wymiarach 140×70 cm i wystarczy on na kilka dobrych lat.

Materace dla maluchów

Trwałe i dobrze kryjące farby do wnętrzTakie materace są specjalnie wykonywane dla maluchów, gdyż wiadome jest, iż ich masa ciała nie jest zbyt duża, więc może być on nieco miększy. Wybór takich materaców w porównaniu do dużych jest nieco ograniczony, jednak i przy nich można się mocno pogubić, a cena nie zawsze jest wyznacznikiem dobrej jakości. Osoby dorosłe mają nieco większy problem z wyborem odpowiedniego rozmiaru, ponieważ na rynku oferowanych jest ich wiele. Najpopularniejszy jest obecnie materac 160×200, który doskonale nadaje się do łóżka małżeńskiego. Jest to wystarczający wymiar, w którym bez problemu zmieszczą się dwie osoby. Czasami ludzie decydują się na szerokość 140cm, jednak to czasem nie wystarcza.

Większe wymiary

Wybieramy rozkładaną kanapę – na co warto zwrócić uwagę?Osoby, które mają większe sypialnie mogą pokusić się na większe wymiary. Na rynku dostępne są jeszcze materace o szerokości 180, a nawet 200cm, jednak wtedy łóżko wygląda jak kwadrat i to nie każdemu może się podobać. Osoby samotne, które nie mają jeszcze swojej drugiej połówki wybierają najczęściej materace o szerokości 120 lub 90cm, co jest dla nich wystarczające. Na łóżku o szerokości 120cm mogą się nawet zmieścić dwie osoby, jednak na dłuższą metę jest to niewygodne. Jak więc widać producenci oferują obecnie bardzo dużo rozmiarów łóżek, dzięki czemu każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Czasy, kiedy był jeden panujący rozmiar materaców już dawno minęły. Dziś możemy wybrać materac 160×200 lub jakikolwiek inny, który tylko się nam spodoba.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz