Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jaki materac dla dziecka

Rodzice nie mają łatwego zadania podczas wyboru odpowiedniego materaca dla swojego dziecka. W sklepach oferowane jest wiele ich rodzajów, dlatego należy się mocno zastanowić zanim zdecydujemy się na jeden z nich, aby później nie żałować swojego wyboru.

Trzeba mieć na uwadze to, iż od jakości materaca, na którym śpi dziecko będzie zależała w przyszłości kondycja jego kręgosłupa. Jak więc widzimy wybór jak najlepszego materaca jest niezwykle istotny dla zdrowia malucha.

Dobry materac

ŁóżkoNiestety bardzo wielu rodziców nie zwraca dużej uwagi na jakość zakupywanego materaca dla swojego dziecka i wybierają oni pierwszy lepszy, który ma atrakcyjną cenę albo po prostu dają mu łóżeczko po starszym rodzeństwie. Moim zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, gdyż stare łóżeczka mogą być zdeformowane i mieć liczne wgniecenia, które w przyszłości przyczynią się do niekorzystnych zmian w postawie dziecka. Nie można zapominać o tym że przez pierwsze miesiące życia malec przebywa ponad 16 godzin dziennie w łóżeczku, więc trudno zaprzeczyć temu, aby jego kręgosłup nie potrzebował odpowiednich warunków.

Silne oparcie

ŁóżkoNa całej długości kręgosłupa materace dla dzieci muszą zapewniać stabilne oparcie, w przeciwnym wypadku nie są one zbyt wiele warte. Dodatkowo powinno się zwracać uwagę na stopień twardości. Nie może być ona ani za miękki, ani za twardy. Jeżeli materac jest zbyt twardy to dziecko nie będzie mogło ułożyć się w wygodnej pozycji poprzez co jego kręgosłup może być uciskany. Musi on być na tyle miękki, aby odpowiednio dopasować się do pozycji malucha, która będzie dla niego najodpowiedniejsza. Wiadomo, że kupując materace dla dzieci nie musimy wybierać takich które są dzielone na różne strefy ponieważ jego ciałko jest tak małe, że byłby on nieistotny, trzeba jednak zwrócić uwagę na składniki, z którego jest on wykonany. Mogą to być jedynie bezpieczne składniki, które nie wywołają żadnej alergii i tym samym posiadają wszelkie niezbędne atesty które wydaje Państwowy Zakład Higieny. Na metce powinny znajdować się wszystkie niezbędne informacje.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz