Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jakich błędów wystrzegać się wybierając meble dziecięce?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem mebli do pokoju dziecięcego, coraz częściej poprzedzają go staranną analizą otwierających się przed nimi możliwości. Niestety, często okazuje się, że nawet wspomniane staranne przygotowanie nie zdaje się na wiele i już na etapie podejmowania decyzji o zakupie, popełniane są błędy. Na jakie warto zatem uważać w pierwszej kolejności?

Po pierwsze – niska cena

Każdy z nas liczy na to, że zakup mebli do pokoju dziecięcego nie okaże się zbyt dużym wydatkiem. Mamy przecież świadomość tego, że dzieci szybko rosną, ich gusta się zmieniają, a rozwiązania, które teraz budzą ich zachwyt, w pewnym momencie przestaną być funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że wychodzimy z założenia, że im tańsze są meble dziecięce, tym lepiej. Czasem udaje się nam kupić rozwiązania, które charakteryzują się nie tylko przystępną ceną, ale i wysoką jakością, w zdecydowanej większości przypadków mówimy jednak o połączeniu, na które trudno jest liczyć. Wspomniana niska jakość pociąga za sobą poważne konsekwencje. Stanowi zagrożenie dla samych dzieci, a jednocześnie przyczynia się do tego, że meble zużywają się szybciej, niż można byłoby tego oczekiwać.

Po drugie – niepewne źródło

Polscy producenci mebli jak chociażby Elies cieszą się rosnącą popularnością w Europie, a krajowa branża meblarska należy do najlepiej rozwijających się. Mając tego świadomość, powinniśmy być pewni jakości mebli dziecięcych i bezpieczeństwa najmłodszych. Niestety, wspomniane przekonanie bazuje na założeniu, że zechcemy wejść w posiadanie jednego z takich sprawdzonych rozwiązań, tymczasem okazuje się, że nie jest to wcale oczywiste.

Jak zwykle, decyduje argument cenowy. Co gorsza, ma on decydujący głos nawet, jeśli różnica w cenie wcale nie jest duża i z pewnością moglibyśmy uznać ją za niezbyt istotną. Wydaje się nam, że oszczędności powinny stać na pierwszym miejscu, chętnie kupujemy więc meble, o których nie wiadomo nawet, kto odpowiada za ich produkcję. Nie trzeba długo czekać, aby decyzja taka zemściła się na nas. Meble szybko tracą na atrakcyjności, łatwiej też ulegają uszkodzeniom mechanicznym stanowiąc poważne zagrożenie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz