Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak ważne są meble w twoim biurze

Do jakich pomieszczeń nadaje się szafa przesuwna?

Każdego roku Polacy dokonują coraz większych zakupów, wydają coraz większe kwoty pieniędzy i również coraz więcej wyrzucają. O ile jednak większość z nas pomimo liczniejszych potrzeb, potrafi zbędnych rzeczy się pozbywać to istnieją i tacy, którzy wszelkie przedmioty gromadzą na przyszłość, bo są przekonani, że na pewno kiedyś powrócą do ich łask użyteczności.

Właśnie dla takich zakupoholików wymyślono szafy przesuwne – obszerne i wygodne, które pomieszczą wszystko, co tylko chcemy.

Oczywiście nieco z przymrużeniem oka został opisany problem wielokrotnych i często zbędnych zakupów. Fakt jednak jest taki, że praktycznie w każdym gospodarstwie domowym natkniemy się na co najmniej jedną szafę przesuwną.

Te są tak popularne przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność – w zależności od naszych potrzeb możemy zamontować ją w salonie, sypialni, garderobie, przedpokoju, gabinecie a jeśli wystarczy nam miejsca, nawet w łazience. Trzeba przy tym przyznać, że w każdym pomieszczeniu spisują się doskonale i wszędzie pasują.

Szafy przesuwne są najczęściej tworzone na wymiar, dzięki czemu otrzymujemy dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujemy (sprawdź na meble-lux.pl). Dodatkowym atutem jest fakt, iż również wnętrze szafy możemy dostosować do własnych potrzeb – ilość półek i ich rozmieszczenie czy miejsce na wieszaki zależy w tym przypadku tylko od nas. Oczywiście ta sama zasada dotyczy wyglądu zewnętrznego szafy przesuwnej, również możemy wybrać tą, która będzie współgrała z miejscem, w którym będzie wykorzystywana.

Szafa przesuwna jest najczęściej bardzo pojemna a ponieważ jej drzwi nie otwierają się na zewnątrz tylko przesuwają po specjalnej prowadnicy, można ją zamontować w nawet małych pomieszczeniach. Najważniejsze jest to, że nie może ona stać niezabezpieczona – podporą musi być ściana a najlepiej jest, kiedy szafa zajmuje całą jej powierzchnię. Szafy przesuwne idealnie nadają się również do zamontowania w lukach wnękowych, to chyba najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu mebel nie zabiera dużo przestrzeni i świetnie komponuje się z całością.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz