Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jak ważne są meble w twoim biurze

Do jakich pomieszczeń nadaje się szafa przesuwna?

Każdego roku Polacy dokonują coraz większych zakupów, wydają coraz większe kwoty pieniędzy i również coraz więcej wyrzucają. O ile jednak większość z nas pomimo liczniejszych potrzeb, potrafi zbędnych rzeczy się pozbywać to istnieją i tacy, którzy wszelkie przedmioty gromadzą na przyszłość, bo są przekonani, że na pewno kiedyś powrócą do ich łask użyteczności.

Właśnie dla takich zakupoholików wymyślono szafy przesuwne – obszerne i wygodne, które pomieszczą wszystko, co tylko chcemy.

Oczywiście nieco z przymrużeniem oka został opisany problem wielokrotnych i często zbędnych zakupów. Fakt jednak jest taki, że praktycznie w każdym gospodarstwie domowym natkniemy się na co najmniej jedną szafę przesuwną.

Te są tak popularne przede wszystkim ze względu na swoją wszechstronność – w zależności od naszych potrzeb możemy zamontować ją w salonie, sypialni, garderobie, przedpokoju, gabinecie a jeśli wystarczy nam miejsca, nawet w łazience. Trzeba przy tym przyznać, że w każdym pomieszczeniu spisują się doskonale i wszędzie pasują.

Szafy przesuwne są najczęściej tworzone na wymiar, dzięki czemu otrzymujemy dokładnie taki produkt, jakiego potrzebujemy (sprawdź na ). Dodatkowym atutem jest fakt, iż również wnętrze szafy możemy dostosować do własnych potrzeb – ilość półek i ich rozmieszczenie czy miejsce na wieszaki zależy w tym przypadku tylko od nas. Oczywiście ta sama zasada dotyczy wyglądu zewnętrznego szafy przesuwnej, również możemy wybrać tą, która będzie współgrała z miejscem, w którym będzie wykorzystywana.

Szafa przesuwna jest najczęściej bardzo pojemna a ponieważ jej drzwi nie otwierają się na zewnątrz tylko przesuwają po specjalnej prowadnicy, można ją zamontować w nawet małych pomieszczeniach. Najważniejsze jest to, że nie może ona stać niezabezpieczona – podporą musi być ściana a najlepiej jest, kiedy szafa zajmuje całą jej powierzchnię. Szafy przesuwne idealnie nadają się również do zamontowania w lukach wnękowych, to chyba najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu mebel nie zabiera dużo przestrzeni i świetnie komponuje się z całością.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz