Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?

Jakie drzwi wybrać do małego mieszkania?Małe mieszkanie można urządzić w ciekawy sposób. Wymaga to wprawdzie kreatywności oraz umiejętnego korzystania z tych rozwiązań, które oferują nam projektanci mebli oraz innych elementów wykończenia wnętrz, jednak na brak ciekawych pomysłów narzekać nie można.

Ponieważ problem związany z maksymalnym wykorzystywaniem powierzchni mieszkalnej jest dobrze znany i projektantom, i tym, którzy tworzą meble, możemy liczyć na coraz ciekawszy asortyment pomocnych dla nas rozwiązań. Meble wielofunkcyjne, okna otwierane w taki sposób, by ich skrzydła nie wymuszały na nas odpowiedniego sposobu ustawiania mebli – oto znane doskonale przykłady.

W urządzeniu domu w atrakcyjny sposób oraz w oszczędzaniu w nim miejsca, pomagają nam też dobrze dopasowane drzwi.

Drzwi przesuwane

W małych mieszkaniach nie warto stawiać na drzwi tradycyjne, których otwieranie i zamykanie wymusza na nasz wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni. Znacznie lepszym rozwiązaniem są drzwi przesuwne. Pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca w małym mieszkaniu, mogą się jednocześnie stać jego wspaniałą ozdobą. Z jakich propozycji można skorzystać? Ciekawych rozwiązań, które powstają z myślą o małych wnętrzach, jest coraz więcej.

W bardzo ciasnych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się drzwi harmonijkowe. Są one popularne, zatem ich asortyment staje się coraz szerszy. Ponieważ ich otwieranie i zamykanie nie wiąże się z koniecznością wygospodarowania wolnego miejsca, w małych mieszkaniach są one niezastąpione.

Drzwi łamane

Tam, gdzie miejsca jest nieco więcej, można postawić na drzwi łamane. Są one rozwiązaniem pośrednim pomiędzy drzwiami harmonijkowymi a drzwiami z tradycyjnym skrzydłem. Drzwi te składają się w pół, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca. A że wygląd takich drzwi reprezentuje coraz wyższy poziom, stają się one wspaniałą ozdobą wielu pomieszczeń.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz