Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
pila tarczowa

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Przy bardzo różnego rodzaju pracach budowlanych i remontowych nieocenione przysługi oddają tarcze diamentowe. Dostępne w różnych rodzajach służą nie tylko do cięcia, ale także do szlifowania różnych materiałów. Korzysta z nich nie tylko branża budowlana, ale również zakłady kamieniarskie.

Jakie są możliwości wykorzystania tarcz diamentowych?

Wspomnieliśmy, że tarczami tymi można ciąć i szlifować bardzo różne materiały. Diamentowy proszek, który zostały wykorzystany do produkcji tarcz diamentowych sprawia, że tarcze te świetnie radzą sobie z obróbką i cięciem wyjątkowo twardych materiałów. Po tarcze diamentowe sięga się, gdy konieczne jest docięcie do potrzebnych wymiarów elementów wykonanych ze stali bądź stopów metali lekkich. Diamentowe tarcze poradzą sobie również z cięciem kamieni polnych, gresu, klinkieru czy granitu. Można nimi przecinać także porcelaną. Przeznaczone do szlifowania tarcze diamentowe stosuje się do takich samych materiałów jak te przeznaczone do cięcia.

Zobacz także: https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/tarcze-diamentowe/.

Różne rodzaje tarcz diamentowych

Tarcze diamentowe różnią się między sobą nie tylko możliwościami wykorzystania, ale przede wszystkim swoją budową. Każda tarcza diamentowa składa się z metalowego korpusu. Jest on pokryty warstwą diamentowego proszku. Proszek ten na etapie produkcji tarcz jest zatapiany w specjalnym spoiwie. Otrzymany z naturalnych lub syntetycznych diamentów proszek nakłada się na korpus tarczy w sposób ciągły. Może też zostać nałożony segmentami. Budowa tarczy decyduje o tym, jakie materiały można nią pociąć. Materiały średnio twarde tnie się używając tarcz diamentowych szczelinowych. Przeznaczone do szlifowania tarcze diamentowe można wykorzystać do polerowania na przykład betonowych powierzchni. Wykonane z wykorzystaniem diamentowego proszku tarcze wykorzystywane są nie tylko w budownictwie. Tarcze te mogą przydać się także w domowym warsztacie. Nadają się do obróbki bardzo wielu twardych materiałów, między innymi granitu, klinkieru, betonu. Są dostępne o różnej średnicy. Różnią się także ceną.

Przeczytaj również: