Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Jakie są rzeczywiste zalety blachodachówek?

Jakie są rzeczywiste zalety blachodachówek?

Osoby zainteresowane wykorzystaniem blachodachówki jako pokrycia dachowego, przeważnie odczuwają podniecenie połączone z lekkim niepokojem. Wynika to z wyjątkowo dobrych opinii, jakie uzyskuje tego typu rozwiązanie. Z jednej strony wypada się cieszyć, że pokrycie tak doskonale imitujące dach z drewna jest wysoko cenione. Z drugiej jednak pojawia się pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z rozwiązaniem, które nie ma sobie równych, czy też jest to po prostu wyraz mody, która zmienia się przecież także wówczas, gdy w grę wchodzi rodzaj dachówek.


Czy blachodachówki są lekkie?

Osoby zawodowo zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale również układaniem różnych pokryć dachowych potwierdzają, że słowa uznania pod adresem lekkości dachówek nie są przesadzone. Rzeczywiście, można je z powodzeniem układać nawet na dachach, które mają już swoje lata, a tym samym mogą po prostu nie udźwignąć nowych dachówek ceramicznych. Lekkość blachodachówek pozwala także na dodatkowe oszczędności. Jeśli już na etapie budowy dachu jesteśmy przekonani, że właśnie je wykorzystamy, możemy pozwolić sobie na wykonanie więźby dachowej z elementów o mniejszych przekrojach. Nietrudno się domyślić, że automatycznie będą to elementy tańsze.

Czy blachodachówki są tanie?

Gdy blachodachówki podbijały polski rynek, można było usłyszeć, że jest to pokrycie dachu nawet kilka razy tańsze niż blachówka ceramiczna. Jeśli jednak współcześnie decydujemy się na nie właśnie po to, aby szukać oszczędności cenowych, czeka nas rozczarowanie. Ostatnie lata to okres znaczącego wzrostu cen stali na światowych rynkach, nietrudno więc domyślić się, że ceny blachodachówek również rosną. Nadal możemy mówić o pewnej różnicy na ich korzyść, nie jest już ona jednak aż tak dobrze widoczna. Oczywiście, na rynku nie brakuje pokryć dachowych wyraźnie tańszych niż inne. Eksperci radzą jednak, aby nie spieszyć się z ich zakupem. Może się okazać, że mamy do czynienia z propozycjami, których jakość budzi poważne zastrzeżenia, a przecież dach buduje się na lata.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz