Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Każdy może namalować arcydzieło

Każdy może namalować arcydzieło

Wielu ludzi pragnie wyrażać siebie przez sztukę. Jedni śpiewają, inni tańczą, a kolejna grupa poświęca się sztukom plastycznym.


Sztuka to nie tylko sposób wyrażania siebie, to często wyzwanie. Jedni są po prostu jej odbiorcami, a inni ją także tworzą. Jest to więc istotna część naszego życia. A jest to termin tak rozległy, że dzisiaj naprawdę wiele rzeczy, procesów, czy umiejętności można objąć terminem sztuki. Staje się ona sposobem na życie coraz większych rzesz ludzi. Nie wszyscy chcą na niej zarabiać; wielu pragnie po prostu tworzyć.

Od adepta do mistrza

Ostatnio dosyć popularnie staje się malowanie obrazów. Pierwsze, amatorskie zestawy malarskie przeważnie są w zasięgu wielu początkujących malarzy, który dopiero zaczynają się uczyć malować i rysować. Nie trzeba gardzić zestawem malarskim z najniższej półki. I nie chodzi tylko o to, że ktoś się dopiero uczy malować obrazy. Jeżeli kogoś nie stać na naprawdę profesjonalny sprzęt, nie musi to wcale oznaczać, że ma on nie mieć szansy na naukę. A nauka pomoże przecież przynosić coraz lepsze rezultaty. Kolejne obrazy będą świadczyły o rosnącym kunszcie przyszłego malarza.
Gdyby to cena przyrządów miała decydować o tym, kto ma prawo mieć szansę, by malować, to byłoby to po prostu niesprawiedliwe.

Wyrażamy siebie

Nawet podczas arteterapii powstają często całkiem niezłe obrazy, ukazujące czyjś talent, który wcześniej po prostu nie został odkryty.
Malowanie obrazów może mieć więc także działanie terapeutyczne.
Żeby malować, nie trzeba zaczynać od kursów malarstwa. Malowanie może być po prostu wyrażaniem siebie, a tego nie nauczy nikogo nikt inny poza nim samym.
Wprawna ręka przyjdzie z czasem, jeżeli oczywiście dana osoba wytrwa w swoim hobby i po prostu się nie zrazi.
Każda osoba chcąca zacząć swoją przygodę z malowaniem, zazwyczaj wie, co chce przedstawiać na obrazach: pejzaże, martwa naturę, portrety, czy może coś bardziej abstrakcyjnego. To, czy wybór jest właściwy, będzie wiedziała przede wszystkim konkretna osoba zainteresowana malowaniem.
Malowanie obrazów dla jednych jest chwilową przygodą, dla innych całym życiem.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz