Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Kilka słów o szafach przesuwnych

Kilka słów o szafach przesuwnych

Już od kilku lat szafy przesuwne są niezwykle popularne. Kiedy pojawiły się na naszym rynku wykorzystywaliśmy je przede wszystkim do zabudowy wnęk. Teraz jednak goszczą także w wielu innych pomieszczeniach, szczególnie w sypialniach. Utarło się przekonanie, że szafy przesuwane najlepiej sprawdzają się mało przestronnych wnętrzach. To tylko jednak część prawdy. Rzeczywiście do tych wnętrz pasują najlepiej, ze względu na fakt, iż do otwarcia szafy z przesuwanymi drzwiami potrzeba znacznie mniej wolnego miejsca niż ma to miejsce w przypadku szafy wolnostojacej. Nie oznacza to jednak, że szafa przesuwna nie sprawdzi się w przestronnych wnętrzach.

 Szafa na miarę Twoich potrzeb

Ogromną zaletą szaf przesuwnych jest fakt, iż są one wykonywane na zamówienie, czyli jak to się popularnie obecnie określa „na wymiar”. Dzięki temu możemy mieć szafę, która będzie idealnie dopasowana do naszych wymagań. W dużej mierze to tylko od nas zależy, jaka ilość półek zostanie w niej zaprojektowana, na jakiej wysokości zostaną zamontowane drążki na wieszaki. Sami będziemy mogli wybrać także wypełnienia frontów szafy. Wybór tych wypełnień jest obecnie bardzo duży. Możemy zdecydować się na wypełnienia z naturalnych materiałów takich, jak na przykład rattan. Ale bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie w szafach przeznaczonych do przedpokoju, czy sypialni są wypełnienia z luster.

Miejsce nie tylko na ubrania

Szafy przesuwne mają jeszcze jedną zaletę: są zdecydowanie bardziej pojemne od szaf z tradycyjnym drzwiami skrzydłowymi. Zajmują one ścianę od podłogi aż do sufitu. W takiej szafie zmieścimy więc mnóstwo rzeczy. Znajdzie się w niej miejsce zarówno dla rzeczy używanych na co dzień, jak również dla ubrań typowo sezonowych. Bez trudu zmieścimy w niej także sporą kolekcję butów i dodatków.

Sprawdź też: http://florimeble.pl/23-szafy-przesuwne

 Jak każdy produkt, także szafy przesuwne nie są pozbawione wad. Jedną z największych wad szaf z drzwiami przesuwnym jest ich cena. W porównaniu z szafami z drzwiami skrzydłowymi, ich cena jest bardzo wysoka, dla wielu osób jest ona nawet zaporowa. Poza wysoką ceną trudno znaleźć więcej wad szaf przesuwnych.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz