Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Kominek ekologiczny

Kominki stały się już niemal nieodzowną ozdobą naszych salonów bądź innych pomieszczeń domowych. Moda ta wzięła się zapewne z tego, że możemy za pomocą jednego urządzenia zarówno ogrzewać się, jak również dodać bardzo dużo uroku naszemu salonowi bądź sypialni.

Kominki montowane są przez specjalne firmy, które wykonują całą pracę na zamówienie klienta. Możliwy jest montaż samodzielny, ale zazwyczaj jest on niezalecany, a producent nie daje nam wtedy pełnej gwarancji. Tutaj mówiliśmy o gotowych kominkach, ale możemy też zbudować kominek sami. Ta metoda była popularna zwłaszcza w czasach PRL i wczesnych latach dziewięćdziesiątych, gdy gotowe kominki nie były jeszcze powszechnie dostępne w sklepach, a ich cena była bardzo wysoka.

Biokominy

Kominki dostępne są w wielu formach i typach. Ostatnimi czasy popularne stają się biokominki, w których możliwe jest spalanie tak zwanej biomasy, obok zwykłego drewna czy brykietu. Biomasa to wszelkie odpady z procesu obróbki drewna, które możemy nabyć po bardzo atrakcyjnych cenach. Nie pozostaje nic innego jak napełnić nią palenisko i cieszyć się ciepłem.

Zakup kominka

Wybór nowoczesnych kominków jest bardzo duży. Każdy sklep budowlany prezentuje nam bardzo przestronną i bogatą ofertę, powodując że często nie możemy się zdecydować jaką wersję wybrać. Fachowcy polecają nam kominki z płaszczem wodnym, który możemy podpiąć do instalacji centralnego ogrzewania i dogrzewać cały dom. Oprócz tego mamy do czynienia z kominkami, w których palenisko zastąpione jest wkładem gazowym. Wygląda to niemal identycznie jak normalna wersja, jednak w środku spalany jest gaz, a płomienie do złudzenia przypominają prawdziwe. Nie mniej popularny jest kominek ekologiczny, o którym wspominaliśmy już wcześniej i tu do wyboru mamy np. biokominki wiszące albo stojące. Z naszej strony polecić możemy instalowanie kominków z płaszczem wodnym wtedy gdy jest to tylko możliwe. Takie rozwiązanie zapewni nam możliwość wykorzystania ciepła do ogrzewania całego domu, a nie tylko jednego pomieszczenia. Jest to idealne rozwiązanie na ogrzewanie jesienią i wiosną.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz