Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz
Kuchnia – samodzielne malowanie

Kuchnia – samodzielne malowanie

Wiele osób wychodzi z założenia, że remont czy też nawet delikatne odnowienie i odświeżenie kuchni musi nieść ze sobą olbrzymie koszty. Czy tak jest w rzeczywistości? Ile może kosztować nas odświeżenie farby na kuchennych ścianach? Jakie farby powinniśmy zastosować w kuchni?

To nie jest trudne i skomplikowane

Już na samym początku rozważań na temat malowania kuchni należy wyraźnie zaznaczyć, że malowanie ścian nie jest wcale trudne i skomplikowane. Jeżeli będziemy tylko przestrzegali kilku podstawowych zasad związanych z malowaniem – począwszy od wyboru odpowiedniej farby, a skończywszy na przygotowaniu powierzchni oraz wyborze narzędzia do jaj nakładania.

Najlepsza farba do kuchni?

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń w każdym domu, które narażone są na wiele różnorodnych czynników negatywnie wpływających na farbę – tłuszcz i inne osady mogą powodować trwałą degradację powłoki na ścianach. Najlepszym wyborem jest zatem zastosowanie farby plamoodpornej, a zarazem o podwyższonej odporności na ścieranie. W ten sposób nasza ściana będzie zabezpieczona podwójnie – osady nie będą się tak łatwo przyczepiały do ściany, a jednocześnie przy ewentualnym jej czyszczeniu nie spowodujemy żadnych przebarwień na jej powierzchni.

Kolory do kuchni

Jaki jednak kolor farby do kuchni najlepiej wybrać? Wbrew pozorom nie ma tutaj żadnych ustalonych standardów. Warto kierować się zdrowym rozsądkiem, własnymi upodobaniami oraz tworzeniem jednej, spójnej koncepcji. Ma to szczególne znacznie w przypadku wszelkich pokojów z aneksem czy też otwartych kuchni, gdzie powinny one stanowić naturalne przedłużenie przestrzeni, a nie wyraźnie odcinająca się przestrzeń.

Podsumowując, koszt samodzielnego malowania kuchni nie powinien sięgnąć więcej niż 300 złotych. W tej cenie z powodzeniem zaopatrzymy się we wszelkie niezbędne materiały do malowania (a także do zabezpieczenia innych powierzchni i mebli) oraz samą farbę dobrej jakości. Wszystko zależy jednak od wielkości naszej kuchni i powierzchni ścian do ewentualnego pomalowania.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz