Design Wnętrz

Wyposażenie, urządzanie, projektowanie wnętrz

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim jest dla wielu kuchnią mającą specyficzny charakter. W typowej, tradycyjnej kuchni angielskiej meble kuchenne wykonane są na ogół z materiałów tradycyjnych wśród których oczywiście przeważa i króluje drewno.

Można powiedzieć wręcz, że styl takiej kuchni przywołuje na myśl wieś oraz wiejską sielankę. Innym ważnym elementem tradycyjnej kuchni angielskiej jest biel. Można tuta porównać ją nieco do stylu skandynawskiego, w którym biel również zajmuje jedną z głównych cech. Jednak w przeciwieństwie do szwedzkiej czy też norweskiej kuchni, w kuchni angielskiej można spotkać także inne kolory. Jednak na ogół są to kolory jaśniejsze. Bardzo często się zdarza, że meble kuchenne w Anglii są koloru żółtego lub też jasnoniebieskiego.

Meble stylowe w angielskiej kuchni

Styl angielskich mebli kuchennych jednak jest taki, że na ogół są one w jasnych, stonowanych kolorach. Takich jak odcienie błękitu czy też różne odcienie beżowego. Kolory nieco bardziej zdecydowane pojawiają się znacznie rzadziej. Stoły kuchenne czy też krzesła są bardzo często stylowe, przypominające czasy epoki wiktoriańskiej. Można powiedzieć, że posiadają swoją duszę. Taki stół kuchenny w styli wiktoriańskim sprawia, że kuchnia nabiera swoistego uroku oraz elegancji. Ponadto swój własny styl posiadają inne elementy wyposażenia kuchni takie jak chociażby zwykły pozoru okap. Ogólniej bardzo często się zdarza, iż każdy element znajdujący się na wyposażeniu takowej kuchni, nie tylko okap, posiada swój własny nietuzinkowy styl oraz urok. Bardzo często można w takiej kuchni spotkać różne starocie.

Tradycyjna angielska kuchnia

Można powiedzieć wręcz, że tradycyjna kuchni angielska jest w stylu retro. Można w niej dostrzec ślady poprzednich epok, które są widoczne znajdujących się tam krzesłach, stołach, kredensach czy też innych meblach kuchennych. Ważną rzeczą stanowi również oświetlenie. Niejednokrotnie na wyposażeniu takiej kuchni można odnaleźć stylowy żyrandol, a także inne elementy oświetleniowe. Można tutaj znaleźć kolejne porównanie do kuchni skandynawskiej, gdzie światło również stanowi bardzo ważny element przy projektowaniu i dobieraniu wyposażenia takowej kuchni.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz